Робота на комп'ютері

Відновлення завантажувача Windows 10

Відновлення завантажувача Windows 10
Відновлення завантажувача Windows 10

Зміст


ЦIКАВI НОВИНИ:

 • Що таке «Завантажувач Windows» і в чому причина його виходу з ладу
 • Спосіб №1. Відновлення при завантаженні
 • Спосіб №2. Створення завантажувального файлу
 • Спосіб №3: Перезапис завантажувального файлу
 • Спосіб №4: Відновлення системи
  • Відео — Відновлення завантажувача Windows 10

Що таке «Завантажувач Windows» і в чому причина його виходу з ладу

Процес включення комп’ютера можна умовно розділити на два етапи. Перший етап — це коли BIOS перевіряє наявність і працездатність апаратних компонентів комп’ютера. А під час другого етапу за справу береться завантажувач. «Завантажувач Windows» — це вбудована в операційну систему утиліта, яка запускає ОС і готує її до користування. Вона починає свою роботу відразу ж після того, як БІОС передасть їй управління, і виконує наступні дії:


ГОРЯЧI НОВИНИ:

 1. Підготовка апаратних компонентів до запуску ядра операційної системи.
 2. Завантаження ядра ОС ( воно знаходиться або на жорсткому диску, або передається безпосередньо по мережі).
 3. Передача даного ядра під управління ПК.

Відновлення завантажувача Windows 10
Запуск операційної системи Windows 10

Причин, за якими «Завантажувач Windows» не може виконати свої основні функції, може бути безліч. Ось найчастіші з них:

 • наявність битих секторів на жорсткому диску.
 • інші проблеми з жорстким диском, через які ПК не може його «побачити».
 • конфлікт операційних систем. Найчастіша причина — установка нової ОС без видалення старої.
 • відсутність файлу завантажувача ( «bootmrg»).
 • сталося непередбачене відключення ПК. Наприклад, через відключення світла в будинку, або через те, що користувач вимкнув його кнопкою харчування, а не через «Завершення роботи».
 • конфлікт апаратних компонентів комп’ютера.

Відновлення завантажувача Windows 10
Конфлікт апаратних компонентів комп’ютера

На замітку! Наведені нижче способи актуальні тільки для тих випадків, коли причина збою роботи завантажувача криється в системі, а не в «залізі». Наприклад, якщо на вашому жорсткому диску занадто багато битих секторів, то вам допоможе тільки його ремонт або заміна. Те ж саме стосується і будь-яких інших проблем з обладнанням.

Спосіб №1. Відновлення при завантаженні

Хоч даний спосіб і не позбавлений недоліків (наприклад, в ряді випадків відмовляється працювати середовище відновлення), але його сміливо можна назвати найлегшим і безпечним. Тому спочатку спробуйте скористатися ним, а вже потім переходите до наступних варіантів. Єдине, що вам для цього потрібно — це флешка або інший знімний носій зі встановленою на ньому операційною системою Windows. Коли ви обзаведетеся даними девайсом, виконайте наступні кроки:

 1. Для початку від вас вимагається задати правильний порядок завантаження пристроїв. Тобто при включенні комп’ютера в першу чергу повинна завантажуватися установча флешка, а вже тільки потім ваш жорсткий диск. Відразу ж після включення комп’ютера натисніть «F2» або «Delete», щоб перейти в меню BIOS. При цьому ваш знімний носій повинен бути підключений до комп’ютера.
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Тиснемо кнопку на клавіатурі «Delete», щоб перейти в меню BIOS
 2. Перейти у вкладку «Advanced». Щоб переміщатися по вкладках і пунктам меню, використовуйте стрілочки, які розташовані зліва від нампада на клавіатурі. Але якщо у вас сучасна версія БІОС (а саме UEFI), тоді можете робити це за допомогою миші.
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Переходимо у вкладку «Advanced»
 3. Виберіть пункт меню «USB Configuration» і натисніть на кнопку «Enter».
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Переходимо у вкладку «Advanced»
 4. Зверніть увагу на значення параметра «USB Functions». Якщо воно вказане як «Disabled», то поміняйте його на «Enabled». Для цього виберіть цей параметр клавішею «Enter» і виберіть потрібне значення (теж натисканням кнопки введення).
  Відновлення завантажувача Windows 10
  В параметрі «USB Functions» міняємо значення з «Disabled» на «Enabled»
 5. Тепер відкрийте вкладку «Boot».
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Відкриваємо вкладку «Boot»
 6. Виберіть меню «Hard Disk Drives».
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Вибираємо меню «Hard Disk Drives»
 7. Натисніть «Enter» на параметр «1st Drive» і вкажіть вашу флешку. Після цього натисніть «F10», щоб вийти з BIOS зі збереженням всіх налаштувань. Після виконаних операцій ваш комп’ютер буде перезавантажений.
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Клацаємо «Enter» на параметр «1st Drive», вказуємо флешку і натискаємо «F10»
 8. Після перезавантаження ви побачите стандартне установче меню. Для зручності можете вибрати російську мову інтерфейсу, потім тисніть на «Далі».
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Вибираємо російську мову інтерфейсу і натискаємо «Далі»
 9. У вікні тисніть на кнопку «Відновлення системи».
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Тиснемо на кнопку «Відновлення системи»
 10. Наступне, що ви побачите — це вибір дій. Натисніть на пункт «Пошук і усунення несправностей», щоб відкрити вікно додаткових параметрів.
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Натискаємо «Пошук і усунення несправностей»
 11. Виберіть варіант «Відновлення при завантаженні».
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Вибираємо «Відновлення при завантаженні»

  Після цього комп’ютер спробує відновити ваш завантажувач. Цей процес повністю автоматичний, від вас вимагається тільки дочекатися його завершення (іноді це триває близько години). Але якщо ви побачите помилку як на скріншоті нижче, значить, цей спосіб вам не підійшов. Тоді переходьте до наступного.

  Спосіб №2. Створення завантажувального файлу

  Цей спосіб куди складніше колишнього, так як вимагає маніпуляцій в командному рядку, яку панічно бояться багато новачків. Але насправді нічого складного в цьому немає, потрібно лише проявити пильність, і вводити команди без помилок. Як і в попередньому випадку, вам знадобиться завантажувальний диск або флешка. Більш докладна інструкція наведена нижче:

  1. Запустіть «Відновлення системи» за допомогою вашого завантажувального носія. У попередній частині статті був описаний цей процес. Також не забудьте вказати в Біосе завантаження з флешки, якщо ще цього не зробили.
  2. В вікні «Вибір дії» виберіть меню «Діагностика».
   Відновлення завантажувача Windows 10
   В вікні «Вибір дії» вибираємо меню «Діагностика»
  3. Виберіть «Додаткові параметри», потім — «Командний рядок».
   Відновлення завантажувача Windows 10
   В «Додаткові параметри» вибираємо «Командний рядок»
  4. Тепер вам потрібно подивитися список томів диска, щоб дізнатися, на якому з них встановлена ​​ваша операційна система. Буква диска може відрізнятися від тієї, що ви спостерігали в «Провіднику», так що цей крок краще не пропускати. Щоб зробити це, вам потрібно по черзі ввести в консоль три команди. Перша — це «diskpart», яка відповідає за запуск утиліти перевірки дисків. Друга — «list volume». Вона виведе на екран список томів. Запам’ятайте букву диска зі встановленою ОС (орієнтуйтеся за розміром — він повинен збігатися з розміром вашого системного диска). В даному прикладі вона збігається з буквою диска в провіднику. І нарешті, третя команда, «exit», відповідає за вихід з утиліти.
   Відновлення завантажувача Windows 10
   черзі вводимо команди в «Командний рядок»
  5. Наступна команда, яку вам необхідно ввести в командний рядок — це «bcdboot З: windows». Дана команда відповідає за створення файлу конфігурації завантаження на вказаному диску. «C» — це буква диска, на якому зберігаються файли операційної системи в даному прикладі. Якщо ваша ОС знаходиться на іншому диску, то вводите його букву. Після введення команди натисніть «Enter», щоб форматувати процедуру відновлення. Вона пройде автоматично, вам потрібно тільки почекати. Займає ця процедура близько 40 хвилин.
   Відновлення завантажувача Windows 10
   Вводимо команду і тиснемо Enter

   Цей спосіб не завжди працює з першого разу. Якщо завантажувач не відновився, то спробуйте кілька разів повторити виконану процедуру. А якщо ви повторили всі виконані операції безліч разів, але жодного результату це не дало, тоді переходите до наступного способу.

На замітку! У вікні відновлення системи можна відкрити консоль натисненням комбінації клавіш «Shift + F10». Однак працює це не завжди.

Спосіб №3: Перезапис завантажувального файлу

Якщо створити завантажувальний файл не вийшло, то можна його перезаписати. Як і в двох попередніх способах, вам для цього потрібно обзавестися завантажувального флешкою ​​і встановити її пріоритет завантаження в Біосе. Коли ви це зробите, дотримуйтесь подальшої покрокової інструкції:

 1. Виконайте всі кроки з попередньої інструкції аж до команди «list volume». Вам потрібно відшукати в списку прихований том (зверніть увагу на стовпець «Відомості») з типом файлової системи «NTFS» (тип файлової системи вказано в колонці «ФС»). Файлова система формату NTFS в середньому становить близько 500 мегабайт (в той час як FAT32 — близько 200Мб), чого цілком вистачить для перезапису завантажувача.
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Тип файлової системи вказано в колонці «ФС»
 2. В даному випадку потрібний нам за всіма параметрами тому числиться під номером 2, тому далі потрібно ввести команду «select volume 2», а потім натиснути «Enter».
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Вводимо команду «select volume 2» і натискаємо «Enter»
 3. Якщо ви знайшли прихований тому, але у нього формат файлової системи FAT32, а томів з NTFS немає, ви можете вручну їх відформатувати . Для цього вбийте в консоль команду «format fs = ntfs». Робити це потрібно після того, як ви вибрали те і вказали його номер (що ми робили в попередньому пункті інструкції), інакше комп’ютер не зрозуміє, над яким томом потрібно проводити форматування.
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Вводимо команду і натискаємо Enter
 4. Наступний крок, який вам потрібно зробити — це привласнити вільну букву диска заданої тому. Робиться це за допомогою команди «assign letter = X». Замість «X» можете задати будь-яку іншу букву диска — головне, щоб вона була не зайнята. Обов’язково потрібно вводити букву на латиниці, так як кирилиця не підтримується. Також заборонені цифри та інші символи.
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Надаємо вільну букву диска заданої того, вводимо команду в командний консоль
 5. Утиліта «Diskpart» більше вам не потрібна, тому вийдіть з неї, ввівши команду «Exit». Не забувайте тиснути «Enter» після написання кожної команди.
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Вводимо команду «Exit»
 6. Тепер напишіть команду «bcdboot C: Windows / s X: / f ALL» і клікніть «Enter». Дана команда відповідає за перезапис вбудованої утиліти «Завантажувач Windows» на прихований розділ, який ви раніше вибрали. Після цього перезавантажте комп’ютер, витягніть знімний носій і перевірте стан завантажувача. Швидше за все, він буде відновлений.
  Відновлення завантажувача Windows 10
  Вводимо команду і тиснемо Enter

  Спосіб №4: Відновлення системи

  Є ще один універсальний спосіб, який допоможе вам вирішити проблему виходу з ладу завантажувача Windows — відновлення системи. Цю процедуру можна виконати і за допомогою завантажувальної флешки, не маючи доступу до самої операційної системи. Щоб реалізувати цю можливість, виконайте наступні кроки:

  1. Вставте знімний завантажувальний носій в ваш комп’ютер, після чого увімкніть його. Після появи стартового вікна натисніть «Далі».
   Відновлення завантажувача Windows 10
   Тиснемо «Далі»
  2. Тепер натисніть на «Відновлення системи».
   Відновлення завантажувача Windows 10
   Тиснемо на кнопку «Відновлення системи»
  3. З переліку дій виберіть той пункт, який відповідає за усунення неполадок.
   Відновлення завантажувача Windows 10
   Натискаємо «Пошук і усунення несправностей»
  4. Запустіть меню «Додаткових параметрів».
   Відновлення завантажувача Windows 10
   Відкриваємо меню «Додаткові параметри»
  5. Виберіть пункт меню «Відновлення образу системи». Подальший процес автоматичний — він складається з натискань на «Ок» і «Далі», тому в окремому розгляді не потребує. Якщо ви проводили відновлення системи без завантажувального флешки, то напевно вже знайомі з цим процесом. Він займає в середньому від десяти-п’ятнадцяти хвилин до години. За його час ваш комп’ютер буде кілька разів автоматично перезавантажуватися.
   Відновлення завантажувача Windows 10
   Вибираємо пункт «Відновлення образу системи»

   Після відновлення системи проблеми з завантажувачем, найімовірніше, більше вас не потурбують.

На замітку! Якщо жоден із способів не допоміг вам повернути завантажувач до життя, тоді прийшов час використовувати екстрений метод — переустановку операційної системи. У вас якраз заготовлена ​​завантажувальна флешка для такого випадку. Якщо навіть це не допоможе, тоді причина криється не в системних помилках, а в несправності апаратних компонентів комп’ютера.

Отже, тепер ви знаєте кілька способів, як відновити вбудовану в ОС утиліту «Завантажувач Windows», без якої вхід в систему неможливий. Всі способи включають в себе використання завантажувального знімного носія, на який попередньо записаний готовий образ операційної системи. Зверніться до керівництва по його створенню — робиться це досить легко. Також не забувайте, що проблеми, пов’язані з «залізом», даними способами не вирішити. Якщо у вас саме такі проблеми, то краще віднести комп’ютер в сервісний центр.

Відео — Відновлення завантажувача Windows 10

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

0x80070005, як виправити Windows 10?

Axel

Як отримати права адміністратора в Windows 8

Undershmidtther

Що можна видалити з папки Windows

Alfonso

Як відновити пошкоджені файли на флешці

Pasha

Як змінити ім’я користувача в Віндовс 10

Murcia

Як очистити оперативну пам’ять комп’ютера Віндовс 10

Scooby

Як відкрити апк файл на комп’ютері

Serega

Згорнути всі вікна гарячі клавіші

Elena

Як видалити Microsoft Office

Undershmidtther

Залишити коментар