Комп'ютерне залізо

Сумісність материнської плати і процесора

Сумісність материнської плати і процесора
Сумісність материнської плати і процесора

Хтось хоче придбати собі комп’ютер для сучасних і вимогливих ігор. Йому знадобиться, перш за все, потужна відеокарта. Тим, хто хоче отримати від свого нового комп’ютера солідну обчислювальну потужність, необхідно подбати про встановлення гарного процесора. Так само при самостійної збірки з’являється можливість вибору менш важливих комп’ютерних комплектуючих, таких як корпус або жорсткий диск. Можливо, у вас залишилися деталі від старого комп’ютера, які припадають вам в новій робочій машині. В такому випадку, починайте самостійну збірку комп’ютера.

Сумісність материнської плати і процесора
Комплектуючі комп’ютера

Процес пошуку і складання необхідних комплектуючих викликає у користувачів ряд питань. Перш за все, вони стосуються сумісності тих чи інших деталей системного блоку. Ніхто не хоче зібрати комп’ютер, який просто не запрацює. Один з найважливіших компонентів персонального комп’ютера — процесор. Багато хто починає підбирати комплектуючі саме з нього. І не дарма. При виборі та купівлі процесора необхідно переконається в тому, що він повністю сумісний з материнською платою, яка буде встановлена ​​в ваш комп’ютер. Саме це питання ми і розглянемо.


ЦIКАВI НОВИНИ:

Зміст

 • Які бувають процесори
  • Сокет
  • Потужність
 • Материнські плати і їх відмінності
 • Як дізнатися чи підтримує процесор з материнською палатою
 • Ще спосіб дізнатися сумісність процесора і ОЗУ
 • сумісність оперативної пам’яті і материнської плати
 • Сумісність материнської плати і відеокарти
 • Висновок
  • Відео — Як вибрати процесор і материнську плату

Які бувають процесори

Щоб підібрати повністю сумісну матері НСКУ плату до процесора, давайте розберемося, які бувають процесори і чим вони відрізняються.


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Сумісність материнської плати і процесора
Два популярних виробника процесорів Intel і AMD

Перш за все, всі популярні процесори для домашніх комп’ютерів виробляють дві великі компанії — Intel і AMD. Який з виробників краще вибрати для свого комп’ютера — тема цілої окремої статті. Скажемо лише, що процесори Intel і AMD, фізично дуже сильно відрізняються. Процесори AMD мають так звані «ніжки». Вони вставляються в материнську плату. У процесорів Intel ці ж «ніжки» знаходяться на материнській платі, що робить транспортування процесорів більш зручною. Висновок один — материнські плати для цих процесорів принципово різні. Більш того, процесори у одного виробника так само можуть сильно відрізнятися.

Сумісність материнської плати і процесора
Процесори мають різні роз’єми

Сокет

А як зрозуміти, який процесор можна встановити в вашу материнську плату? Для цього ввели поняття сокет. Сокет — це роз’єм або місце під процесор на материнській платі. При виборі материнської плати, перш за все, потрібно звернути увагу на нього. Адже процесор, який має відрізняється з материнською платою сокет, ніяк не може бути в неї коректно встановлений. Краще зрозуміти це допоможе простий приклад. Євро вилку ніяк не вийде вставити в звичайну радянську розетку. Також і з процесорами. Тому, сокет процесора і материнської плати обов’язково повинні збігатися.

Сумісність материнської плати і процесора
Сокет процесора і материнської плати обов’язково повинні збігатися

На щастя, дізнатися сокет процесора або МП дуже просто. Це основна, дуже важлива інформація, яка обов’язково написана в технічних характеристиках, що купується вами компонента комп’ютера. Знайти технічні характеристики можна знайти в тому місці, де ви збираєтеся купувати процесор або материнську плату, або на сайтах їх виробника.

Потужність

Перш за все, процесори відрізняються потужністю. Вони можуть мати різну кількість ядер, які будуть працювати на різних частотах, мати різний обсяг кеша і багато інших відрізняються параметри. На щастя, потужність ніяк не впливає на сумісність. Наприклад, процесор INTEL Core i3 7100 має сокет LGA 1151. Точно такий же сокет має процесор INTEL Core i7 7700 який перевершує i3 по потужності в кілька разів і коштує набагато дорожче. Ви цілком можете поставити цей процесор на комп’ютер з Core i3, при цьому вам навіть не доведеться міняти материнську плату, так як сокет процесорів ідентичний.

Сумісність материнської плати і процесора
Процесори мають різну потужність

Важливо ! Існують процесори з вбудованим в них відеорядом. Така функція дозволяє не використовувати в комп’ютері дискретну відеокарту. Тим самим ви заощадите чимало грошей. Таке рішення часто використовують в недорогих офісних комп’ютерах. Для сучасних ігор комп’ютери без дискретної відеокарти практично не придатні. Якщо ви вирішили вибрати процесор з відеорядом, то переконаєтеся, що на обраної материнської плати будуть необхідні виходи для монітора. Як правило, якщо сокет процесора і материнської плати збігаються, то такі виходи будуть присутні.

Материнські плати і їх відмінності

Сумісність материнської плати і процесора
Материнські плати з різними сокетами під процесор

Материнські плати також мають сокет, який обов’язково повинен збігатися з сокетом процесора . В іншому випадку, ви не зможете вставити процесор в материнську плату.

Важливо! Ні в якому разі не намагайтеся вставити процесор в сокет материнської плати, який для цього не призначений. Це в будь-якому випадку закінчиться погано і може спричинити за собою поломку комп’ютерних комплектуючих.

На деяких материнських платах ви не зможете встановити процесор і нормально з ним працювати, навіть якщо сокети повністю сумісні. Справа тут в харчуванні процесора. Недорогі материнські плати іноді не здатні забезпечувати нормальне харчування потужного і ненажерливого процесора. З такою проблемою стикалися власники AMD FX 9370.

У материнської плати є таке поняття, як чіпсет. Це блок мікросхем, який відповідає за роботи всіх інших комплектуючих. Потрібно переконатися, що чіпсет підтримує модель вашого процесора. Зазвичай, з цим не виникне проблем, але можуть бути винятки.

Сумісність материнської плати і процесора
Блок мікросхем, який відповідає за роботи всіх інших комплектуючих, повинен підтримувати модель процесора

Як дізнатися сумісний процесор з материнською палатою

з огляду на все кількість нюансів, треба точно знати, чи буде працювати конкретний процесор з конкретної материнської палатою. Зробити це можливо і досить просто. Для цього потрібно:

 1. Дізнайтеся марку і модель вашої материнської плати. Вона може бути нанесена на самій платі, дізнатися її також можна на коробці, чеку або інструкції.
  Сумісність материнської плати і процесора
  Модель материнської плати нанесена на самій платі, дізнатися її також можна на коробці
 2. Зайдіть на офіційний сайт виробника і знайдіть там потрібну вам материнську плату. Знайдіть на сайті виробника розділ CPU support. У цьому розділі ви зможете знайти перелік точно працюють з цією материнською платою процесорів. Виберіть з цього переліку відповідний вам за ціною та характеристиками процесор. Все, тепер ви можете бути впевнені, що процесор буде коректно працювати з материнською платою.
  Сумісність материнської плати і процесора
  На сайті виробника знаходимо перелік точно працюють з цією материнською платою процесорів

  Ще спосіб дізнатися сумісність процесора і ОЗУ

  Якщо все вище сказане для вас занадто складно, то можна скористатися іншим, куди більш простим способом. Інтернет кишить готовими збірками комп’ютерів. Ви можете знайти одну з відповідних вам за ціною збірок і повторити її. Як правило, такі збірку будуть стабільно працювати не один рік. В інтернеті можна знайти конфігуратор, в яких можна знайти готові, що працюють комп’ютери з повністю сумісними комплектуючими.

Сумісність материнської плати і процесора
Збірка комп’ютера з сумісними комплектуючими

Сумісність оперативної пам’яті і материнської плати

Крім сумісності процесора і материнської плати, варто пильну увагу приділити оперативної пам’яті. Материнська плата та ОЗУ також обов’язково повинні бути сумісні. Обов’язково дізнайтеся тип оперативної пам’яті, яку ви збираєтеся придбати. Це може DDR2, DDR3 або DDR4. Материнська пам’ять повинна підтримувати саме такий тип пам’яті. В іншому випадку, оперативна пам’ять фізично не увійде в роз’єм на материнській платі. Вам доведеться купувати нову плашку, вже підходить до цієї платі.

Крім того, ОЗУ має частоту, на якій вона працює. Для нормально роботи пам’яті, материнська плата повинна підтримувати цю частоту.

Дізнатися тип і частоту оперативної пам’яті можна на сайті виробника або магазині.

Сумісність материнської плати і процесора
Тип і частоту оперативної пам’яті дізнаємося на сайті виробника

Сумісність материнської плати і відеокарти

Користувачі, які хочуть оновити свою систему, цікавляться питанням сумісності материнки і відеокарти. Адже відеокарта — найважливіший елемент комп’ютера, особливо ігрового. Якщо ви хочете встановити на свій комп’ютер нову, більш потужну відеокарту, то повинні дотримуватися наступних правил:

 1. Дізнайтеся, чи є на вашій материнській платі роз’єм PCIe x16. Зробити це можна просто відкривши кришку системного блоку або на сайті виробника. Якщо цього роз’єму немає, то встановити нову потужну відеокарту у вас не вийде. Якщо все в порядку, і він присутній, то переходьте до наступного кроку.
  Сумісність материнської плати і процесора
  Роз’єм PCIe x16 на материнській платі
 2. Далі потрібно дізнатися версію PCIe x16. Справа в тому, що це роз’єм має кілька версій. Якщо ваша материнська плата має PCIe x16 3.0, то сміливо встановлюєте туди будь-яку, навіть потужну відеокарту. Вона також повинна мати PCIe x16 3 покоління. Материнська плата, яка не має PCIe x16 3.0, не підтримує потужні карти. Якщо ви встановите в такий слот відеокарту з PCIe x16 3.0, то втратите половину її потужності. Таке оновлення не має сенсу.
  Сумісність материнської плати і процесора
  Інформацію про роз’ємі PCIe x16 на материнській платі дізнаємося на сайті виробника

  Читайте детальну інформацію в новій статті — «Як дізнатися комплектуючі свого комп’ютера».

  Висновок

  Не варто боятися самостійно збирати комп’ютер, адже в цьому немає абсолютно нічого складного. Перевірити сумісність процесора і материнської плати досить легко за допомогою декількох нехитрих способів. Після перевірки ви зможете напевно дізнатися, чи буде працювати материнська плата з процесором. Обов’язково перевіряйте заздалегідь сумісність всіх деталей комп’ютера, щоб потім не потрапити в неприємну ситуацію.

  Відео — Як вибрати процесор і материнську плату

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як виглядає відеокарта в ноутбуці і навіщо вона потрібна?

Bobby

Як дізнатися скільки ядер в комп’ютері

Alex

Сумісність материнської плати і оперативної пам’яті

Megusta

Як відновити биті сектора на жорсткому диску

Tanya

Як дізнатися яке залізо стоїть на комп’ютері

Lamaxima

Яка температура процесора вважається нормальною для комп’ютера

Maxim

Як замінити відеокарту в комп’ютері: покрокова інструкція

Maria

Як визначити материнську плату на комп’ютері

Megusta

Як дізнатися яка ОЗУ стоїть на комп’ютері

Bobby

Залишити коментар