Комп'ютерне залізо

msi розгін відеокарти

msi розгін відеокарти
msi розгін відеокарти

Для розгону відеокарти знадобиться:

 • дискретна (підключається) відеокарта.
 • настільні ПК на базі шини PCI-Express є основним платформами в сучасних комп’ютерних іграх.
 • інструмент для тестування відеокарти (бенчмаркінгу). При проведенні розгону необхідно вивести відеокарту на максимальну потужність, щоб перевірити її стабільність. Для цього добре підходить програма Unigine Heaven, що має різні графічні настройки і виводить на екран дані про тактову частоту пам’яті, GPU, температурі GPU і FPS (кількість видаваних відкритий кадрів в секунду, що характеризують її продуктивність).
  msi розгін відеокарти
  Програма Unigine Heaven для тестування відеокарти
 • MSi Afterburner. Це безкоштовне програмне забезпечення від компанії MSi використовується для розгону відеокарт на будь-якому графічному процесорі NVIDIA або AMD. Afterburner дозволяє «моніторити» обладнання, змінювати частоту пам’яті, частоту ядра GPU, змінювати їх напруга і управляти обертанням вентиляторів відеокарти.
  msi розгін відеокарти
  MSi Afterburner програма для розгону відеокарт

  Примітка! Не рекомендуються до розгону відеокарти на ноутбуках, оскільки розсіювання їх тепла утруднено. Також не має сенс розгін графіки Intel або інших інтегрованих систем.

Зміст

 • Крок перший. Як розігнати відеокарту
 • Крок другий. Перевірити базову конфігурацію
 • Розгін відеокарти програмою MSi Afterburner — крок третій
 • Крок четвертий. Стрес-тест фінального розгону
 • Крок п’ятий. Управління вентилятором, частотою пам’яті і програмними профілями
  • Відео — msi розгін відеокарти

Крок перший. Як розігнати відеокарту

Результати розгону будь-якої відеокарти індивідуальні, проте краще якомога більше дізнатися в інтернеті про конкретну відеокарту перед її розгоном, вивчити її недоліки і отримати попередні оцінки.


ЦIКАВI НОВИНИ:

Також в інтернеті можна з’ясувати, чи використовується остання версія драйвера відеокарти, і завантажити необхідне програмне забезпечення.

Важливо! Незважаючи на те, що ризик при розгоні відеокарти невисокий, є вірогідність пошкодження її GPU або інших компонентів ПК, тому при розгоні важливо дотримуватися обережності.

Крок другий. Перевірити базову конфігурацію

msi розгін відеокарти
Дізнаємося базові значення FPS відеокарти з програмою Unigine Heaven


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Щоб побачити результати розгону, потрібно отримати базові значення FPS відеокарти. Для цього необхідно запустити бенчмарк, виставивши високі налаштування графіки і після його проходження зберегти результати в будь-якому форматі.

Якщо використовується Unigine Heaven, можна записати прогін, натиснувши кнопку «Benchmark» в лівому верхньому кутку програми, і після його проходження зберегти (Save) результати в html-файл на ПК.

msi розгін відеокарти
Щоб записати прогін натискаємо кнопку «Benchmark»

Розгін відеокарти програмою MSi Afterburner — крок третій

Існує дві змінні, на які важливо звернути увагу при розгоні відеокарти: тактова частота (Core Clock, MH z) і напруга (Core Voltage, mV) GPU. Зміна будь-якого з цих значень може привести до того, що відеокарта і комп’ютер будуть працювати нестабільно.

Довідка! Мета розгону полягає в тому, щоб обережно піднімати тактову частоту і напругу до тих пір, поки не виникнуть проблеми зі стабільністю, а потім відступити і залишити стабільний максимум.

 1. Важливо відзначити, що в останній версії Afterburner може знадобитися натискання кнопки «Налаштування» (значок шестерінки поруч зі шкалою Fan Speed).
  msi розгін відеокарти
  Натискаємо кнопку «Налаштування»
 2. У вкладці Основні необхідно поставити галочку на «Розблокувати управління напругою», а також «Розблокувати моніторинг напруги», натиснувши ОК, щоб слайдер напруги став доступний для регулювання.
  msi розгін відеокарти
  Ставимо галочки на пунктах і натискаємо «ОК»

  Довідка! Необхідно записати значення, виставлені на центральній панелі MSi Afterburner «за замовчуванням» на випадок, якщо буде потрібно повернутися до початкової конфігурації налаштувань.

  msi розгін відеокарти
  Записуємо значення, виставлені на центральній панелі MSi Afterburner «за замовчуванням»

 3. Спочатку розгону необхідно підняти тактову частоту GPU (Core Clock) на 10-20 МГц і натиснути кнопку-галочку «Застосувати» (Apply). Важливо не збільшувати тактову частоту за один раз більше, ніж на 10-20 МГц, тому що це може викликати збій і зупинку роботи комп’ютера.
  msi розгін відеокарти
  Піднімай тактову частоту GPU на 10-20 МГц і натискаємо «Застосувати»

  Тепер потрібно запустити тестову програму Unigine Heaven, де можна відзначити кілька покращився значення FPS.

Якщо все пройшло «гладко», можна знову збільшити тактову частоту на 10-20 МГц, і повторювати процес до тих пір, поки:

 • тестова програма не завершена з помилкою або не «зависне».
 • в програмі не почнуть з’являтися графічні артефакти — наприклад, маленькі чорні або кольорові кубики.

Перераховані симптоми вказують на нестабільний розгін, і коли це станеться, можна:

 • повернутися до останньої частоті, на якій комп’ютер не показував наведених симптомів, т. е. піти на «м’який» розгін.
 • збільшити напругу Core Voltage на 5 мВ, натиснувши кнопку «Застосувати», щоб дозволити GPU працювати на викликає проблеми частоті.
  msi розгін відеокарти
  Збільшуємо напруга Core Voltage на 5 мВ

  Підвищуючи напругу на GPU, можна помітити, що артефакти і збої йдуть, і все знову стало стабільно.

Слід повторювати процес підвищення частоти на 10 МГц, поки знову не з’являться збої або артефакти в тестовій програмі. Знову збільшити на 5 мВ напруга на GPU.

Довідка! Необхідно звернути увагу, що в разі підняття напруги на графічному процесорі це підвищить на ньому і температуру.

У тестовій програмі Unigine Heaven, крім тактової частоти, також можна відстежувати температуру GPU. Відеокарта автоматично регулює оберти вентилятора, що охолоджує GPU, проте є попередньо максимум температури (Temp. Limit), який викличе відключення відеокарти, якщо він буде перевищений.

msi розгін відеокарти
Температура відеокарти при проходженні тесту

Необхідно спробувати зберегти температуру GPU як мінімум на кілька градусів нижче межі, відображуваного в Temp. Limit, навіть після тривалого тесту відеокарти.

Регулювання цього максимуму за межі, встановлені виробником за замовчуванням можлива, але це підвищує небезпеку пошкодження відеокарти.

Довідка! Безпечна температура для відеокарти залежить від її конкретної моделі, однак багато сходяться на тому, що 90 градусів Цельсія — максимальна безпечна температура для більшості відеокарт.

Після досягнення значень частоти і напруги GPU, які більше не можна підвищити через проблеми з ПК, необхідно повернутися до їх останнім стабільним значенням. Це і є останній розгін.

Крок четвертий. Стрес-тест фінального розгону

msi розгін відеокарти
Запускаємо програму натисненням на кнопку «RUN»

Після знаходження налаштувань розгону рекомендується дати Unigine Heaven попрацювати протягом декількох годин. Це перевірить стабільність роботи відеокарти для тривалих ігрових сесій і в питаннях накопичення їй тепла.

Може знадобитися ще раз знизити розгін, якщо тестовий прогін призводить до зависань і артефактів. Якщо ж тестовий прогін працює без проблем, досягнутий стабільний розгін. Вітаємо!

Крок п’ятий. Управління вентилятором, частотою пам’яті і програмними профілями

В MSi Afterburner можна керувати швидкістю обертання вентилятора (Fan Speed). За замовчуванням він знаходиться в режимі «Авто», і краще залишити його так.

 1. Однак, щоб «вичавити» з відеокарти велику продуктивність або задати GPU краще охолодження, можна зайти.
  msi розгін відеокарти
  В «Налаштуваннях», в закладці «Кулер» (Fan) вибираємо «Включити програмний призначений для користувача автоматичний режим»
 2. Це дозволить встановити вручну залежність частоти обертання вентилятора від нагрівання GPU.
  msi розгін відеокарти
  Встановлюємо вручну залежність частоти обертання вентилятора від нагрівання GPU

  В цьому випадку обороти кулера буде триматися до заданого «попередженням», дозволяючи кілька знизити температуру GPU. Однак небажано ставити швидкість кулера близько 100%, тому що в цьому випадку він досить скоро може відмовити.

В MSi Afterburner можна також збільшити тактову частоту пам’яті відеокарти (Memory Clock) . Це може дати приріст FPS, проте він набагато менше, ніж при зміні тактової частоти GPU. Розгін по Memory Clock проводиться тим же способом, що і GPU, і в середньому дає приріст продуктивності на 1-2%.

Коли настройки Afterburner будуть закінчені, можна зберегти їх в профілі (Profile), що знаходиться в нижньому правому куті програми. Потрібно переконатися, що значок блокування (замочок) «розблоковано», клацнувши по ньому. Потім необхідно клацнути на кнопці із зображенням флоппі-диска ( «Зберегти»).

msi розгін відеокарти
Вибираємо номер цифри щоб зберегти настройки програми

Коли значки пронумерованих профілів почнуть мигати червоним кольором, натиснути «2». Далі скинути настройки до значення за замовчуванням, і натиснути «Зберегти» ще раз, а потім «1».

Довідка! Таким чином можна легко застосовувати і видаляти настройки розгону для використання відеокарти в ігровому і звичайному режимах.

Це також корисно, якщо доведеться зіткнутися з проблемами запуску ігор — цілком можливо, що якась гра «не сприйме» налаштування розгону. В цьому випадку можна завантажити профіль «1» і грати без розгону або створити проміжний профіль із середніми «розгінними» настройками.

Якщо стрес-тестування проведено правильно, можна виявити невелике, але помітне збільшення продуктивності в іграх. В середньому, розгін дає приріст швидкості в 10-20% до базових показників FPS відеокарти.

Більш детально, як розігнати відеокарту за допомогою MSI Afterburner, можна подивитися на відео.

Відео — msi розгін відеокарти

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як дізнатися назву процесора на ПК

Tanya

Як відновити биті сектора на жорсткому диску

Tanya

Сумісність процесора і відеокарти

Sasha

Як на Windows 7 подивитися материнську плату

Lamaxima

Як дізнатися модель материнської плати

Lamaxima

Як підключити 2 відеокарти до комп’ютера

Alfonso

Як в Windows 7 подивитися температуру процесора

Dmitry

Як подивитися дані комп’ютера

Andrey

Як виглядає відеокарта в ноутбуці і навіщо вона потрібна?

Bobby

Залишити коментар