Процесори

Як дізнатися частоту процесора

Як дізнатися частоту процесора
Як дізнатися частоту процесора

Аналогічно потрібно поступати з лептопами. Лише завдяки запиту в пошукових системах вийде уважно ознайомитися з усіма характеристиками процесора, в тому числі з розміром тактової частоти.


ЦIКАВI НОВИНИ:

Примітка! Важливо вказати назву моделі максимально точно (перевірити всі букви і цифри), адже буквально один неправильний символ може показати інформацію про інше, більш потужному пристрої, яке не встановлене у користувача.

Властивості системи

Вважається найбільш зручним і простим варіантом, оскільки не має на увазі необхідність інсталяції стороннього програмного забезпечення.


ГОРЯЧI НОВИНИ:

 1. Досить буде знайти на робочому столі ярлик під назвою «Мій комп’ютер», клікнути на нього ПКМ (правою кнопкою мишки), після чого має з’явитися в меню.
  Як дізнатися частоту процесора
 2. В ньому слід натиснути на «Властивості». Якщо на робочому столі відсутня ярлик, то необхідно натиснути на «Пуск» — в цьому меню він обов’язково з’явиться. Далі потрібно зробити аналогічні дії і зайти в пункт «Властивості».
  Як дізнатися частоту процесора
  Натискаємо на «Властивості»
 3. Відкриється вікно, в нижній частині якого буде міститися інформація про всіх ключових параметрах комп’ютера. В тому числі, можна буде побачити назвою CPU і ознайомитися з розміром його тактової частоти.
  Як дізнатися частоту процесора
  Вікно з вмістом інформації про всіх ключових параметрах комп’ютера

  BIOS

  Якщо користувач ніколи не заходив в BIOS і гадки не має, що це таке і як з ним працювати, то краще відразу перейти до іншого способу. Більш досвідченим користувачам пропонується наступна інструкція:

  1. Щоб увійти в основне меню БІОС, потрібно буде перезавантажити комп’ютер або ж вимкнути, а потім знову включити його. Перед тим як з’явиться логотип бренду Windows, необхідно натиснути на Del або на одну з клавіш від F2 до F12 (все залежить від моделі і версії комп’ютера).
  2. Після цього буде здійснено вхід в BIOS, автоматично відкриється розділ « Main ». У ньому потрібно знайти рядок «Processor Type», в якій вказується назва виробника CPU, версії і його поточної частоти.
   Як дізнатися частоту процесора
   В розділі «Main» шукаємо «Processor Type»

   Через вікно «Виконати»

   Є черговим досить простим варіантом. На клавіатурі досить натиснути одночасно дві клавіші (Win + R), після чого з’явиться вікно «Виконати». У ньому необхідно ввести такі символи: msinfo32, після чого натиснути «ОК».

Як дізнатися частоту процесора
Викликаємо вікно «Виконати», прописуємо команду і натискаємо «ОК»

Буде відкрито вікно під назвою «Відомості про систему». Щоб ознайомитися з інформацією про процесор, потрібно натиснути на відповідну вкладку.

Як дізнатися частоту процесора
Вікно з інформацією «Відомості про систему» ​​

Якщо ви хочете дізнатися, які найкращі способи визначення назви процесора ПК , читайте статтю — «Як дізнатися назву процесора на ПК».

Використання програм

AIDA64 вважається функціональним програмним забезпеченням, призначеним для роботи з комп’ютерними пристроями. Утиліта є платною, проте перший час їй можна користуватися безкоштовно. Інтерфейс програми повністю локалізована на російську. Після установки AIDA64 потрібно буде зробити наступні дії:

 1. В головному меню зайти у вкладку «Комп’ютер». Робиться це як в головному, так і додатковому (розташоване ліворуч) меню.
  Як дізнатися частоту процесора
  В головному меню заходимо у вкладку «Комп’ютер»
 2. Далі необхідно зайти в розділ «Системна плата».
  Як дізнатися частоту процесора
  Переходимо в розділ «Системна плата»
 3. В графі «Властивості ЦП» слід відшукати пункт «Тип ЦП» — в кінці вказується частота CPU користувача.
  Як дізнатися частоту процесора
  В пункті «Тип ЦП» — в кінці вказується частота

  Примітка! Також інформація про частоту доступна в пункті під назвою «Частота ЦП». При цьому звертати увагу слід на «вихідне» значення (воно знаходиться в дужках).

CPU-Z є черговою програмою з легким для сприйняття інтерфейсом, завдяки якій можна буде досить швидко ознайомитися з усіма комп’ютерними параметрами (в тому числі з CPU). Вважається безкоштовної для використання.

Для перегляду частоти досить буде відкрити утиліту після інсталяції і в головному меню знайти рядок під назвою «Специфікація». Навпаки неї і буде вказана модель пристрою, а також розмір частоти в ГГц.

Як дізнатися частоту процесора
В головному меню знаходимо рядок під назвою «Специфікація»

Всім користувачам необхідно розуміти, що сьогодні визначити рівень потужності процесора, враховуючи виключно розмір його тактової частоти, не вийде. Додатково до уваги варто брати кількість ядер і інші характеристики процесора . Так , наприклад , у всіх нових CPU , виробництвом яких займається компанія Intel , застосовується технологія під назвою Turbo Bust . З її допомогою тактова частота збільшується в моменти навантаження комп’ютерної системи .

Відео — Як дізнатися частоту процесора

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Браузер вантажить процесор на 100 відсотків, що робити?

Axel

Гріється процесор на ПК, що робити?

Lamaxima

Завантаження ЦП 100 відсотків, що робити на Windows 7,8,10?

Pasha

Який процесор краще: Intel або AMD

Marina

Залишити коментар