Комп'ютерне залізо

Як зняти жорсткий диск з ноутбука

Як зняти жорсткий диск з ноутбука
Як зняти жорсткий диск з ноутбука

Зміст

 • Причини несправності
 • Як підготувати до лагодження
 • Заміна диска на прикладі Acer
 • Як відремонтувати самостійно
 • При несправності головки диска
 • При несправній поверхні
 • Пошкодження інформації
 • Перевірка на наявність помилок і виправлення
 • Інструкція з розбирання Acer aspire 5560
  • Відео — Як зняти жорсткий диск з ноутбука


ЦIКАВI НОВИНИ:

Причини несправності

Користувач повинен розуміти, з чого складається жорсткий диск, з чим можна про знайомитися на скріншоті нижче. Одним з головних компонентів є диски і головка, за допомогою якої можливо зчитувати наявну інформацію. Вони дуже швидко зношуються, так як швидкість їх обертання становить 720 оборотів за 60 секунд. Якщо користувач робить запуск будь-яких програм або додатків, то навантаження збільшується ще більше.

Як зняти жорсткий диск з ноутбука
Значення жорсткого диска


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Необхідно прислухатися до сигналів своєї техніки, щоб вчасно усунути проблему. Варто розглянути найпоширеніші ситуації, з якими стикаються користувачі:

 • час від часу чуються клацання. Дана проблема є поширеною, і каже вона про те, що диск забився. Це може статися через надмірне попадання пилу, будь-яких інших об’єктів, яких в жорсткому диску бути не повинно. Особливо часто це зустрічається в разі, якщо ноутбук падав і ушкоджувався. Користувачі, що користуються пристроєм не більше трьох років, також нерідко стикаються з такою ситуацією. В даному випадку достатньо розібрати ноутбук і при необхідності очистити від пилу.
 • чутно переривчасте гудіння. Дана проблема також є поширеною, і каже вона про те, що головка для зчитування вже зносилася.
 • а ось якщо БІОС не бачить потрібний користувачеві диск, то це показник наявності різних операційних проблем, різного роду пошкоджень, що призвели до поломки.

Як зняти жорсткий диск з ноутбука
БІОС не бачить потрібний користувачеві диск

Цілком можливо, що жорсткий диск не має ніяких пошкоджень, а вся справа в перемичках, які встановлені невірно. Або ж є ймовірність того, що несправний шлейф, який веде до материнської плати. Розібравши свій ноутбук і подивившись, чи немає ніяких пошкоджень, можна в цьому переконатися.

Як підготувати до лагодження

Безумовною перевагою нетбуків і ноутбуків в порівнянні з комп’ютером є те, що будь-які компоненти можна з легкістю дістати, для цього не потрібно професійних навичок.

Примітка! Це ж стосується і заміни самого диска. Важливо пам’ятати, що якщо користувач самостійно вирішить зняти материнську плату, кришку і т.д., то він відразу ж втратить гарантію на свій ноутбук.

Як зняти жорсткий диск з ноутбука
При спробі самому розібрати ноутбук, втрачається гарантія

Заміна диска на прикладі Acer

В даному процесі немає нічого складного, так як ноутбук не вимагає повного розбирання. Буде потрібно зробити наступне:

 1. Для початку користувачеві буде потрібно відключити зарядний пристрій, після чого вдатися до зняття акумулятора. У цій справі допоможе невелика викрутка, за допомогою якої потрібно в праву сторону відвести замок відповідного кольору. Як тільки користувач зможе його утримати, то разом з ним підніметься і акумулятор, який і потрібно витягти. Дані дії потрібні, щоб уникнути подальшого пошкодження.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Відключаємо зарядний пристрій і знімаємо акумулятор
 2. Тепер виконані всі кроки, щоб заміна була швидкою і безпечною. Щоб виявити диск, потрібно звернути увагу на сервісний відсік, який прикритий кришкою. Вона закручена двома маленькими гвинтами. Їх за допомогою тієї ж викрутки потрібно зняти.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Сервісний відсік прикритий кришкою
 3. Як тільки користувачеві вдасться підчепити цю кришку, її потрібно прибрати для подальших дій.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Знімаємо кришку
 4. Тепер користувач зможе побачити свій жорсткий диск з правого боку.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Жорсткий диск на ноутбуці
 5. Він прикріплений не за допомогою гвинтів, а санчат. Буде потрібно акуратно рухати диск в праву сторону.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Рухаємо диск в праву сторону
 6. Тепер можна витягти жорсткий диск, ознайомитися з характеристиками і замінити на інший.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Можемо ознайомитися з характеристиками диска

  Щоб зібрати ноутбук Acer, потрібно буде виконати ті ж дії, тільки в зворотній послідовності.

  Як відремонтувати самостійно

  В першу чергу необхідно розглянути окислення контактів, що є найбільш частою проблемою, через яку жорсткий диск перестає коректно працювати. Однак для її усунення не знадобиться багато часу і сил.

  1. Потрібно вийняти вінчестер зі свого ноутбука, як уже було показано в інструкції вище, після чого відкручуємо плату диска.
  2. На ній буде потрібно відшукати контакти інтерфейсу передачі даних. Практично завжди виробники розміщують їх в бічну частину.
   Як зняти жорсткий диск з ноутбука
   Контакти інтерфейсу передачі даних
  3. Як тільки користувач знайшов потрібні два ряди, йому потрібно провести огляд на предмет різних пошкоджень. У тому числі має насторожити, якщо сталося потемніння окислів.
  4. Якщо такі є, то буде потрібно ластик, яким потрібно потерти наявний наліт.
  5. По завершенні цієї процедури знадобиться вату змочити в спирті і протерти поверхню.
  6. При несправності головки диска

   Замітка! Як вже було сказано, постійне гудіння має насторожити користувача. Також варто звернути увагу на потріскування, що є показником проблеми з головкою читання. Користувач не зможе якось її полагодити, так як ремонту вона вже не підлягає, але при цьому можна замінити на нову.

Дуже важливо купити головку саме того бренду, що і попередня, в іншому випадку жорсткий диск справно працювати не буде. Всі дії потрібно проробляти виключно в рукавичках для того, щоб пил не осіла на головку.

Як зняти жорсткий диск з ноутбука
Купуємо необхідну головку для читання диска

Необхідно зробити наступне:

 1. Після вилучення диска з ноутбука потрібно озброїтися невеликий викруткою і відкрутити кришку самого диска. Всі дії повинні бути дуже акуратними, так як легко пошкодити будь-який з компонентів.
 2. Для зняття головки потрібно витягти магніт разом з обмежувачами. Зробити це можна за допомогою обертання.
 3. Після заміни необхідно виконати ті ж дії, тільки в зворотному порядку.

При несправній поверхні

Користувач повинен розуміти, що одним з найбільш вразливих місць є сама поверхня жорсткого диска. Це пов’язано з тим, що вона постійно контактує з головкою, яка знаходиться в русі. Якщо сама головка була несправна або ж виникали іншого роду ушкодження, то на самому диску з’являться подряпини.

При роботі за комп’ютером можна почути неприємний звук, що говорить про пошкодженої поверхні. Також це може привести до того, що частина інформації безповоротно загублена. У більшості випадків достатньо однієї лише заміни головки.

Як зняти жорсткий диск з ноутбука
Поверхня диска

При наявності пилу диск необхідно акуратно протерти.

Пошкодження інформації

Найбільш небажаної є ситуація, коли пошкоджена інформація на накопичувачі. В силу ряду причин потрібна користувачеві інформація може піти, тому доведеться вдатися до допомоги спеціальних програм для відновлення. Однією з найбільш популярних і зарекомендували себе є «R-Studio», що і варто розглянути в даному прикладі.

 1. Необхідно завантажити програму з офіційного сайту і запустити на своєму комп’ютері.
 2. Відкриється вікно, де з лівого боку користувач зможе ознайомитися зі списком всіх наявних пристроїв і розділів. А ось правий стовпець містить інформацію про властивості, обрана Вами. Програма дозволяє робити сканування як абсолютно всього пристрою, так і його частин.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Програма дозволяє робити сканування як абсолютно всього пристрою, так і його частин
 3. Користувачеві потрібно натиснути ПКМ (праву кнопку миші) на диску і з випав списку вибрати функцію «Scan».
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Вибираємо «Scan»
 4. У вікні потрібно задати потрібні параметри. У графі «Start» і «Size» потрібно вказати початок області сканування, а також її довжину. Програмою спочатку виставлений повний обсяг жорсткого диска, проте цей показник можна вручну змінити. Для звичайної перевірки та усунення несправностей налаштування змінювати не потрібно, достатньо клікнути на «Scan».
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  В пункті «Start» і «Size» вказуємо початок області сканування, а також її довжину
 5. Після натискання цієї кнопки почнеться процес сканування. У вікні можна відстежити всю інформацію, а потім ознайомитися із кінцевими результатами.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Інформаційне вікно
 6. Результат сканування матиме деревоподібну структуру. Колір, в який буде пофарбована файлова система, говорить про те, наскільки успішно відновився той чи інший розділ. Зелений колір є найкращим показником, помаранчевий відтінок говорить про відсутність завантажувального сектора, а ось червоний — показник того, що завантажувальний сектор знайдений, але при цьому немає самої файлової системи. По любому з показників можна клікнути мишкою. Почнеться процес відновлення, у відповідному вікні буде видаватися інформація про процес.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Процес відновлення
 7. Як тільки процес завершиться (може зайняти від декількох хвилин до години), то користувач побачить оновлену структуру. Будь-який з файлів можна переглянути, досить натиснути правою кнопкою миші і натиснути «Preview».
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Для перегляду файлу натискаємо «Preview»
 8. Завершальним кроком є ​​перенесення інформації на інший носій. Щоб це зробити, досить або вручну вибрати потрібні файли, або вибрати всі (для цього можна поставити одну галочку біля «Root», тим самим виділяючи все папки). Натиснувши на папку правою кнопкою миші, буде потрібно вибрати «Recover marked».
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Вибираємо «Recover marked»
 9. В відповідному рядку користувачеві потрібно вказати, куди він буде зберігати інформацію.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Вказуємо, куди буде зберігатися інформація
 10. Дуже важливо не зберігати ті дані, що відновила програма, на місце пошкодженого диска. Якщо користувач так зробить, то повністю їх знищить.
  Як зняти жорсткий диск з ноутбука
  Розставляємо крапки

  Перевірка на наявність помилок і виправлення

  Незалежно від того, яка операційна система стоїть у користувача, нижчевикладений спосіб буде однаково ефективний для всіх. Необхідно виконати наступне:

  1. Відшукати на робочому столі значок «Мій комп’ютер» і клікнути мишей.
  2. Клікнувши ПКМ на потрібному користувача диску, в списку вибрати пункт «Властивості».
   Як зняти жорсткий диск з ноутбука
   Вибираємо пункт «Властивості»
  3. З’явиться вікно, де у верхньому меню потрібно перейти на вкладку «Сервіс». У розділі «Перевірка диска» потрібно натиснути «Виконати перевірку».
   Як зняти жорсткий диск з ноутбука
   В розділі «Перевірка диска» натискаємо «Виконати перевірку»
  4. З’явиться вікно, де система запропонує параметри перевірки диска. Необхідно біля обох пунктів поставити галочки, після чого клікнути на «Запуск».
   Як зняти жорсткий диск з ноутбука
   Розставляємо галочки, після чого натискаємо на «Запуск»

   Тепер користувачеві буде потрібно перезавантажити свій комп’ютер, після чого почнеться перевірка через БІОС і автоматичне виправлення неполадок. Необхідно почекати деякий час, так як сама перевірка може зайняти як кілька хвилин, так і цілу годину. Все залежить від технічних характеристик пристрою.

   Інструкція з розбирання Acer aspire 5560

   Досить слідувати простому алгоритму:

   1. В першу чергу потрібно переконатися, що ноутбук знаходиться у вимкненому стані. Потім необхідно від’єднати адаптер змінного струму. Користувачеві потрібно перевернути пристрій і зняти кришку.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Перевертаємо пристрій і знімаємо кришку
   2. Далі потрібно вийняти три гвинта, що фіксують жорсткий диск, кришку пам’яті.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Прибираємо фіксують гвинти
   3. Юзер отримає доступ до диска. Видаляти модулі пам’яті і карту не потрібно. Буде потрібно саме жорсткий диск, необхідно зняти один гвинт, який його фіксує, в правому верхньому куті.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Знімаємо один гвинт, який його фіксує жорсткий диск, в правому верхньому кутку
   4. Потрібно пересунути диск в зазначеному напрямку. Потім потрібно його підняти і витягти.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Витягуємо диск
   5. Клавіатура заблокована засувками зверху. Потрібно натиснути засувки в корпусі, після чого відпустити клавіатуру.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Натискаємо засувки в корпусі, після чого відпускаємо клавіатуру
   6. За допомогою викрутки занурюємо в корпус і одночасно піднімаємо клавіатуру.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Витягуємо клавіатуру за допомогою плоскої викрутки
   7. Після того, як всі засувки були зняті, користувач підніме її.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Піднімаємо клавіатуру
   8. Дуже обережно потрібно перемістити клавіатуру до дисплея для доступу до нижнього кабельному з’єднувачу. Перед тим, як повністю зняти клавіатуру, роз’єм повинен бути розблокований.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Блокування клавіатури
   9. Щоб це зробити, необхідно пересунути коричневий фіксатор приблизно на 1 мм до зазначеного напрямку. Кабель затиснутий між зафіксованим платою і білим підставою роз’єму.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Пересуваємо коричневий фіксатор приблизно на 1 мм
   10. На скріншоті нижче роз’єм клавіатури показаний в розблокованому положенні. Тепер кабель знятий, його можна витягнути із гнізда.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Витягуємо кабель з роз’єму
   11. Далі досить зняти клавіатуру.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Знімаємо повністю клавіатуру
   12. Потім користувачеві потрібно вивернути все гвинти знизу.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Викручуємо все гвинти знизу
   13. Потрібно зняти чотири гвинти, які закріплюють верхню кришку в зборі. Далі буде потрібно від’єднати кабель кнопки харчування, акустичний і сенсорної панелі.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Від’єднуємо кабель кнопки харчування, акустичний і сенсорної панелі
   14. Необхідно підняти «язичок» нігтем до 90 градусів. тепер можна потягнути кабель.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Витягуємо кабель
   15. Тепер можна відокремити верх пристрою від заснування.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Отделяем верх пристрою від заснування

    Рада! Якщо кришка не відділяється, можна скористатися невеликою частиною пластмаси. Матеріал потрібно трохи поворушити.

   16. Користувачеві потрібно зняти верхню кришку.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Знімаємо верхню кришку
   17. Тепер вдасться зрушити оптичний DVD-привід.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Зрушуємо оптичний DVD-привід
   18. Після зняття користувач побачить охолоджуючий вентилятор, акумулятор, USB і системну плату.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Внутрішнє обладнання ноутбука
   19. Після від’єднання відеозв’язку необхідно від’єднати кабель DC-jack від материнської плати. Для доступу та видалення або заміни вентилятора охолодження потрібно буде прибрати материнську плату.
    Як зняти жорсткий диск з ноутбука
    Для доступу та видалення або заміни вентилятора охолодження, прибираємо материнську плату

    На цьому етапі ноутбук повністю розібраний. Його збірка відбувається в зворотному порядку.

Дана процедура не є легким. Варто пам’ятати, що жорсткий диск — найбільш вразливе місце в будь-якому ноутбуці чи комп’ютері, тому зашкодити йому дуже легко. Якщо робити все за інструкцією, то користувач доб’ється потрібного результату, але при невпевненості рекомендується віднести свій пристрій в сервісний центр, де визначать наявні помилки і зроблять повноцінний ремонт.

Відео — Як зняти жорсткий диск з ноутбука

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як дізнатися скільки ядер в комп’ютері

Alex

msi розгін відеокарти

Andrey

Як подивитися яка оперативна пам’ять на комп’ютері

Bobby

Як дізнатися яка ОЗУ стоїть на комп’ютері

Bobby

Яка температура процесора вважається нормальною для комп’ютера

Maxim

Як визначити материнську плату на комп’ютері

Megusta

Як дізнатися модель материнської плати

Lamaxima

Як на Windows 7 подивитися материнську плату

Lamaxima

Як дізнатися який сокет на материнке

Undershmidtther

Залишити коментар