Microsoft Word

Табуляція в Ворді

Табуляція в Ворді
Табуляция в Ворді

Зміст

 • Що таке табуляція і навіщо вона потрібна?
 • Включення лінійки
 • Позиції табуляції
  • Ліворуч
  • По центру
  • По правому краю
  • За разделителю
  • З рисою
  • Відступ першого рядка
  • Виступ
 • Установка позиції табуляції
  • Установка за допомогою лінійки
  • Установка за допомогою налаштувань
  • Відео — Як правильно використовувати табуляцію в Word
 • Видалення табуляції
  • Спосіб №1
  • Спосіб №2
  • Відео — Установка і видалення позицій табуляції в Wo rd 2013

Що таке табуляція і навіщо вона потрібна?

Табуляция — це інструмент для вирівнювання і відступу тексту . Наприклад, всім відомий абзац — це і є табуляція на початку рядка. Незважаючи на те, що не кожен з числа сучасних користувачів комп’ютерів знає про табуляції, вона широко застосовувалася ще тоді, коли не було навіть самих комп’ютерів. Вона була присутня не тільки на самих перших електронних обчислювальних машинах, але навіть на друкарських машинках. Ззаду на ній розташовувалася лінійка табуляторов, а на клавіатурі була спеціальна клавіша, що відповідає за табуляцію.

Ще одним доказом затребуваності такого інструменту є той факт, що практично у всіх мовах програмування є спеціальні команди для табуляції. І наостанок: ви, можливо, помічали, що у фінальних титрах фільмів використовуються відступи між ім’ям актора і його роллю. Так ось — це теж зроблено за допомогою табуляції.

Табуляція в Ворді
Табуляция потрібна для установки абзаців в тексті, його формування і поліпшення читаності


ЦIКАВI НОВИНИ:

З усього цього можна зробити висновок, що табуляція — це необхідний інструмент, і про це було відомо навіть нашим попередникам. Табуляція служить для реалізації наступних цілей:

 • форматування тексту.
 • установка абзаців.
 • поліпшення структури тексту і, як наслідок, його читання.

Так що якщо ви пишете книгу, статтю або наукову роботу, то даним інструментом нехтувати не слід. Якщо ви поки ще не вмієте ним користуватися, то наведені в статті інструкції допоможуть вам розібратися з усіма тонкощами і нюансами, так чи інакше пов’язаними з табуляцією.

Включення лінійки

Перед тим, як розбиратися з табуляцією, необхідно включити в редакторі особливий інструмент, іменований лінійкою. Для початку зверніть увагу на верхні вкладки в Ворді ( «Головна», «Вставка» і т.д.). Налаштування, необхідні для роботи з текстом, розташовані в цих вкладках, а самі вкладки відсортовані по виду виконуваних функцій.

Табуляція в Ворді
Виберіть верхнього меню Ворд, що містять настройки для редагування тексту

Наприклад , у вкладці «Вставка» міститься інструментарій для роботи з елементами, які можна вставити в документ: малюнками, фігурами, таблицями, діаграмами тощо.


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Табуляція в Ворді
Інструменти вкладки «Вставка»

Якщо ваша діяльність якось пов’язана з роботою з текстом, то вам життєво необхідно вміти орієнтуватися у вкладках, інакше далеко ви не поїдете.

Додавання лінійки в Ворд робиться наступним чином:

 1. Наведіть курсор миші на вкладку «Вид» і клікніть по ній лівою клавішею.
  Табуляція в Ворді
  Наводимо курсор миші на вкладку «Вид», натискаємо по ній лівою клавішею
 2. Поставте галочку навпроти параметра «Лінійка».
  Табуляція в Ворді
  Ставимо галочку навпроти параметра «Лінійка»

  Як тільки ви це зробите, у вікні документа з’являться дві лінійки — горизонтальна (зверху) і вертикальна (ліворуч). За допомогою спеціальних інструментів на цих лінійках ми і будемо надалі проводити налаштування табуляції.

  Позиції табуляції

  Зверніть увагу на невеликий квадрат, розташований в самому верху лівої вертикальної лінійки. Цей квадрат називається кнопкою індикатора табуляції. Спочатку в ньому повинен бути символ, схожий на букву «L». Але насправді це не буква — це символ, що позначає те, що позиція табуляції виставлена ​​по лівому краю.

Важливо ! Ці позиції перемикаються за допомогою натискання лівої кнопки миші з цього квадрату.

Табуляція в Ворді
В лівому верхньому кутку лінійки побачимо символ, схожий на букву «L», за замовчуванням це означає, що позиція табуляції виставлена ​​по лівому краю

Після натискання зміниться символ, а також параметр, за який він відповідає. Щоб дізнатися, за який параметр відповідає кожен символ, наведіть на цей квадрат курсор миші і потримайте його там секунду, ні на що не натискаючи. Через секунду внизу курсора з’явиться підказка, яка дасть опис параметру.

Табуляція в Ворді
Зміна режиму табуляції здійснюється натисканням лівою кнопкою мишки по значку

Отже, розберемо кожен параметр, який за допомогою даного квадрата можна перемкнути, а також наведемо приклади табуляції з використанням даних параметрів.

Ліворуч

Цей режим в індикаторі табуляції встановлений спочатку. Поки він активний і не переключено на інший, будь-який текст, який буде виведений після табуляції (зазвичай вона проводиться натисненням на клавішу «Tab»), буде вирівнюватися зліва від неї. Приклад на скріншоті нижче.

Табуляція в Ворді
Якщо в лівому верхньому кутку стоїть символ, схожий на «L», текст буде вирівняний по лівому краю

По центру

При перемиканні індикатора табуляції в цей режим текст буде вирівнюватися по центру від заданої позиції. Це буде відбуватися в міру його введення, а не відразу після установки заданих параметрів. Ознайомитися з прикладом режиму табуляції по центру ви можете по скрін нижче.

Табуляція в Ворді
Параметр табуляції «По центру»

По правому краю

даний режим вирівнює текст справа від позиції табуляції. У нього, як і у попереднього режиму, збережена особливість вирівнювання «на ходу», тобто зі зворотним відліком. Текст буде «розтягуватися» в ліву сторону, коли ви його друкуєте.

Табуляція в Ворді
Значок табуляції «По правому краю»

Насправді така особливість притаманна кожному з розглянутих режимів, навіть стандартному «По лівому краю». Але зазвичай цього не помітно, так як для більшості людей звично, що текст розтягується зліва направо. Подивитися, як працює даний режим, ви можете на фото нижче.

Табуляція в Ворді
Приклад тексту, вирівняного по правому краю

За разделителю

режим табуляції «по разделителю» призначений для табуляції чисел. Даний режим дозволяє вирівнювати числа по лівій стороні від роздільник, який задається вручну.

Табуляція в Ворді
Значок табуляції «За разделителю»

Приклад, як завжди, на скріншоті.

Табуляція в Ворді
Приклад тексту, вирівняного по разделителю

з рисою

Цей режим табуляції відрізняється від усіх описаних вище. Він не вирівнює текст, та й взагалі не проводить над ним ніяких операцій — він просто ставить вертикальну риску. Приклад на фото нижче.

Табуляція в Ворді
Приклад тексту з межею

Відступ першого рядка

За допомогою цього режиму можна встановити довжину відступу першого рядка , тобто абзацу, про який відомо навіть тим, хто перший раз чує слово «табуляція».

Табуляція в Ворді
Значок табуляції «Відступ першого рядка»

Ви можете самі встановити свою довжину для абзацу, якщо вам це потрібно. Інструментарій програми Microsoft Word і даний режим зокрема дозволяють це робити. Приклад наведено на скріншоті.

Табуляція в Ворді
Приклад тексту з виступом першого рядка

Виступ

Даний режим дозволяє задати довжину відступу всіх рядків в абзаці , починаючи з другої (бо перша задається за допомогою попереднього режиму).

Табуляція в Ворді
Значок табуляції «Виступ»

Як завжди, нижче наведений приклад тексту, відформатованого даними режимом табуляції.

Табуляція в Ворді
Приклад тексту з використанням параметра табуляції «Виступ»

Тепер, коли ви знаєте, на що здатний індикатор режиму табуляції, потрібно розібратися з тим, як ставити по іціі для табуляції. Про це піде мова в наступній частині статті.

Установка позиції табуляції

Встановити позицію для табуляції можна двома способами:

 • за допомогою лінійки.
 • на налаштувань.

Розглянемо докладніше кожен з них. Перед тим, як описувати ці способи, хотілося б їх порівняти.

Спосіб з лінійкою має свої переваги і недоліки перед способом з настройками. Його перевага полягає в тому, що він здатний встановити позицію табуляції дуже швидко — буквально в один клік. Недолік же його полягає в тому, що він менш зручний. Причина цього незручності — це інтерфейс програми Microsoft Word, що надає користувачеві маленькі розміри лінійки. Збільшення масштабу в цьому випадку не буде мати сенсу, так як масштабує воно тільки сторінки з текстом, а не лінійку і інші елементи інтерфейсу (хоча ця функція не була б зайвою). Так що якщо у вас поганий зір, то варіант з настройками буде для вас більш кращий.

Табуляція в Ворді
За допомогою лінійки можливо швидко налаштувати табуляцію в тексті

Установка позиції через налаштування займає більше часу, але в ній ви точно не промахнетеся. Тому вирішуйте самі, яким саме із способів будете користуватися. Функцію вони виконують одну й ту ж, так що вибирайте той, який для вас більш зручний.

Табуляція в Ворді
Установка позиції табуляції через настройки довше, але точніше

Установка з допомогою лінійки

В першу чергу в програмі повинна бути включена лінійка. Якщо у вас вона до сих пір не включена, то інструкція по її включенню приведена в попередніх частинах статті. Щоб встановити свої розміри табуляції, виконайте наступні кроки.

Зверніть увагу на ці маленькі, ледь помітні рисочки внизу горизонтальної лінійки. Це і є позиції табуляції, які вже виставлені. За замовчуванням вони рівні 1,27 см. Ви можете змінити початкову довжину.

 1. Виберіть потрібний режим. Робиться це за допомогою індикатора режиму табуляції, який розташований на лівій вертикальній лінійці. У попередніх частинах статті описується кожен з режимів, як і метод їх перемикання.
  Табуляція в Ворді
  Зміна режиму табуляції здійснюється натисканням лівою кнопкою мишки по значку
 2. Клацніть лівою кнопкою мишки по нижній частині горизонтальної лінійки (саме туди, де розташовані ці рисочки) і утримуйте її. Якщо ви все зробили правильно, то з’явиться пунктирна лінія, яка перетинає весь документ.
  Табуляція в Ворді
  Кількома лівою кнопкою мишки по нижній частині горизонтальної лінійки, а саме по рисочки

  Табуляція в Ворді
  При появі пунктирною лінії дію виконано правильно

 3. Не відпускаючи ліву кнопку миші, перетягніть цю лінію туди, де ви хочете встановити позицію табуляції. Саме тут ви і зіткнетеся з труднощами, які були згадані раніше. Ви можете промахнутися і натиснути не туди, куди потрібно.
  Табуляція в Ворді
  Не відпускаючи ліву кнопку миші, перетягуємо цю лінію туди, де потрібно встановити позицію табуляції

  На замітку! Але нічого страшного — якщо ви все ж допустили помилку, то можете скасувати останню дію за допомогою натискання клавіш «Ctrl + Z».

 4. Ви можете таким чином налаштувати стільки позицій, скільки вам потрібно (і скільки дозволяє ширина сторінки ). Після установки текст буде вирівнюватися відповідно до цих позиціях.
  Табуляція в Ворді
  В тексті можна виставити кілька варіантів табуляції

  Установка за допомогою налаштувань

  Даний метод дозволить вам автоматично встановити позицію табуляції за допомогою заздалегідь заданих вами позицій на лінійці. Щоб здійснити такий метод, дотримуйтесь подальшої покрокової інструкції:

  1. Відкрийте вкладку «Головна» натисканням лівої клавіші.
   Табуляція в Ворді
   Відкриваємо вкладку «Головна» натисканням лівої клавіші
  2. Знайдіть вікно «Абзац». Воно третє за рахунком і йде після вікон «Буфер обміну» і «Шрифт».
   Табуляція в Ворді
   Знаходимо вікно «Абзац»
  3. Викличте діалогове вікно, розташоване в нижньому правому куті вікна «Абзац». Для цього натисніть на відповідний символ.
   Табуляція в Ворді
   В нижньому правому куті вікна «Абзац» натискаємо на стрілочку
  4. Лівою кнопкою миші натисніть на «Табуляція …», щоб відкрити потрібну вам меню.
   Табуляція в Ворді
   Лівою кнопкою миші натискаємо на «Табуляція …»
  5. В цьому меню ви зможете встановлювати відступи, вказуючи на позицію кожного на лінійці в сантиметрах. Щоб вказати позицію, введіть в поле введення її значення в сантиметрах і натисніть «Встановити».
   Табуляція в Ворді
   Виставляємо в поле значення в сантиметрах, натискаємо «Встановити
  6. І так повторюйте до тих пір, поки не поставите параметри всіх відступів, які вам необхідні.
   Табуляція в Ворді
   Відзначаємо галочкою інший пункт вирівнювання, виставляємо значення, натискаємо «Встановити»
  7. Коли закінчите це робити — натисніть «ОК».
   Табуляція в Ворді
   Після налаштування всіх параметрів, натискаємо «ОК»

   Важливо! Позиції для табуляції, які ви задаєте в вищеописаному меню, абсолютні, а не відносні. Тобто сантиметри не сумуються, як думають багато новачків. Наприклад, якщо вам потрібно задати п’ять відступів, і так, щоб між кожним з них був інтервал в один сантиметр, то вам потрібно задавати параметри «1см, 2см, 3см, 4см, 5см», а не «1см, 1см, 1см, 1см , 1см ».

   Відео — Як правильно використовувати табуляцію в Word

   Видалення табуляції

   Видалення — процес елементарний, причому як для лінійки, так і для налаштувань. Ви також можете видалити табуляцію будь-яким зручним для вас способом, незалежно від того, як саме її встановлювали.

   Спосіб №1

   Навіть якщо ви задавали позиції відступів за допомогою налаштувань, вони все одно відобразилися на верхній горизонтальній лінійці. І видалити їх ви зможете прямо з лінійки. Для цього зробіть наступне:

   1. Наведіть курсор миші на відступ і затисніть ліву кнопку. Ознакою того, що ви не промахнулися, стане вертикальна пунктирна лінія.
    Табуляція в Ворді
    Наводимо курсор миші на відступ і затискаємо ліву кнопку
   2. Чи не віджимаючи лівої кнопки, перемістіть курсор в будь-яке місце, крім лінійки, а потім відпустіть. Після цього відступ зникне. Справу зроблено.
    Табуляція в Ворді
    Не відпускаючи ліву кнопку мишки тягнемо відступ і клацаємо мишкою в будь-якому місці, кроєм лінійки

    Спосіб №2

    Якщо у вас занадто багато відступів, і ви хочете видалити їх все, то краще робити це за допомогою даного способу. Для його реалізації дотримуйтесь подальшої покрокової інструкції:

    1. Відкрийте діалогове вікно «Табуляція …». Як це зробити — описано вище в статті.
    2. Виберіть відступ, який хочете видалити (вірніше, його позицію в сантиметрах на лінійці), і натисніть на «Видалити».
     Табуляція в Ворді
     Лівим клацанням мишки виділяємо відступ, натискаємо «Видалити»
    3. Якщо хочете видалити всі відступи відразу, то натисніть на «Видалити все», а потім на «ОК». Після цього вони повернуться в початкове положення.
     Табуляція в Ворді
     Натискаємо на «Видалити все», а потім на «ОК»

     Тепер, коли ви знаєте про роботу з табуляцією, ви можете додавати в свій текст абзаци, колонки, невеликі таблиці і т.д. Використовуйте ці знання з розумом, щоб правильно відформатувати ваш текст.

     Відео — Установка і видалення позицій табуляції в Word 2013

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як в Word розбити таблицю

Dmitry

Як переформатувати pdf в word

Maxim

Як зробити маркований список в Ворді

Tanya

Як вставити примітку в Ворді

Bobby

Як прибрати виділення тексту в Ворді при копіюванні з інтернету

Serega

Як зробити рамку в Ворді

Lamaxima

Як вставити лінійку в Ворді

Tanya

Нумерація рядків в Ворді

Axel

Як пронумерувати сторінки без титульного аркуша в редакторі Microsoft Word

Tanya

Залишити коментар