ОС

Як очистити диск C від мотлоху

Як очистити диск C від мотлоху
Як очистити диск C від мотлоху

Щоб уникнути цього, потрібно для себе виробити методику очищення, хоча ще простіше буде просто скористатися покроковим керівництвом, наведеним трохи нижче. Дані способи очищення краще виконувати комплексно, покроково і раз на місяць (раз в два місяці).

Зміст


ЦIКАВI НОВИНИ:

 • Форматування диска
 • Крок №1. Видалення програм
 • Крок №2. Робочий стіл і Завантаження
 • Крок №3. CCleaner
 • Крок №4. Дефрагментація
  • Відео — Очищення диска від сміття


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Форматування диска

Якщо Ви знаєте, що до комп’ютера підключений диск без встановленої операційної системи, але зате він забитий різними файлами, серед яких немає важливих, то Ваш метод — форматування. Форматування диска дозволяє програмно сформувати структуру доступу до даних на диску з втратою доступу до файлів, які зберігалися на ньому до цього. Іншими словами, після форматування диска на ньому нічого не залишиться (хоча деякі утиліти дозволяють частково відновити старі дані). Щоб запустити форматування, зробите серію дій:

 1. Відкрийте папку «Мій комп’ютер».
 2. Серед пристроїв і дисків визначте необхідний диск, клікніть правою кнопкою миші і виберіть графу «Форматувати ».
  Як очистити диск C від мотлоху
  Вибір диска для форматування
 3. У вікні, виберіть потрібну файлову систему. Тут необхідно позначити мітку і поставити галочку на опції «Швидке форматування».
  Як очистити диск C від мотлоху
  Швидке форматування Локального диска D

  Швидкий варіант відрізняється від повного тим, що він, по-перше, буде тривати лише кілька секунд (повне форматування може тривати півгодини або годину). По-друге, виконається виправлення пошкоджених секторів диска, тобто будуть виявлені ділянки оптичної поверхні, що володіють фізичними ушкодженнями (відбудеться маркування таких ділянок в якості несправних, що виключає в майбутньому запис інформації на них).

  Крок №1 . Видалення програм

  Спочатку видаліть всі програми, якими Ви вже давно не користуєтеся. Позбавте себе від звички видаляти папку з файлами програми замість того, щоб користуватися програмою видалення.

Зайдіть в Панель управління (розташована або в меню Пуск, або легко знаходиться через пошук в Windows), клікніть пункт «Видалення програми» і з списку видаліть ті, якими вже давно не користуєтеся. Перед видаленням, переконайтеся, що програма не важлива для повноцінного функціонування операційної системи.

Як очистити диск C від мотлоху
Робота з панеллю керування

Крок №2. Робочий стіл і Завантаження

Важливо! Тримайте свій Робочий стіл і папку «Завантаження» (ту папку, в яку найчастіше завантажуєте файли з Мережі) в чистому стані. Це самі засмічують непотрібними файлами директорії, тому намагайтеся регулярно проводити профілактичні очищення в них.

Крок №3. CCleaner

Скачайте з офіційного сайту інсталяційний файл програми CCleaner. Це умовно-безкоштовна (деякі функції відкриваються тільки після покупки) утиліта, яка допомагає очистити диски від непотрібних і тимчасових файлів.

Після установки запустіть утиліту, проставте в списку ліворуч галочки на тих позиціях, які хотілося б виконати (очищення кеша системи, тимчасові файли браузерів, дампи пам’яті і багато іншого).

Як очистити диск C від мотлоху
Утиліта CCleaner, яка допомагає очистити диски від непотрібних і тимчасових файлів

Крок №4. Дефрагментація

На замітку! Дефрагментацію диска радили робити на системах ще на початку 00-х років. Сучасні операційні системи роблять її автоматично без повідомлення про це користувачеві, тому четвертий крок опціональний і залишається на ваш розсуд.

Через пошук в Windows знайдіть класичне додаток «Оптимізація дисків». У вікні, Ви побачите всі свої диски і можливості програми. Знизу воно порекомендує необхідні дії, а праворуч Ви знайдете кнопки для аналізу і оптимізації. В налаштуваннях можна встановити періодичність дефрагментації.

Як очистити диск C від мотлоху
Оптимізація дисків

Слідуючи даними інструкціям, Ви очистите диск комп’ютера, допоможете системі працювати швидше зі сховищем даних і звільніть місце, яке займається непотрібними, або тимчасовими файлами.

Відео — Очищення диска від сміття

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як зробити нове встановлення Windows 10 на комп’ютер і ноутбук

Scooby

Як дізнатися час роботи Windows 10

Tanya

Де завантажити Windows 10 Technical Preview Build ISO 9926

Dmitry

Як зробити завантажувальну флешку Windows: огляд 9 перевірених програм

Dmitry

Неможливо знайти gpedit.msc в Windows 7 Home Premium, Home Basic і Starter

Sasha

Оптимізація Windows 10

Elena

Як включити диспетчер задач на Windows XP, 7, 8, 10

Pasha

Як вимкнути оновлення Windows 10

Elena

Як почистити диск С на Віндовс 10

Coolio

Залишити коментар