Периферія та обладнання

Як перевірити ssd диск на працездатність

Як перевірити ssd диск на працездатність
Як перевірити ssd диск на працездатність

Зміст

 • Навіщо це потрібно?
 • CrystalDiscInfo
 • DriveDx
 • Підіб’ємо підсумки
  • Відео — Як перевірити працездатність SSD диска


ЦIКАВI НОВИНИ:

Навіщо це потрібно?

Варто відзначити, що SSD-диски будуються на основі мікросхем пам’яті, подібно ОЗУ, в той час як їхні прямі конкуренти — жорсткі диски — використовують магнітну поверхню і зчитувальні головки. Використання мікросхем дозволяє серйозно поліпшити швидкість зчитування даних, однак накладає обмеження на ресурс накопичувача. Цей ресурс називається цикл записи — він показує, яка кількість раз інформація в певному секторі пам’яті може бути записана і стерта, поки той не вийде з ладу. Зазвичай ресурс цей становить 3-4 роки — таку гарантію зазвичай дають самі виробники накопичувачів.


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Як перевірити ssd диск на працездатність
Використання мікросхем на ssd дисках обмежують період їх роботи

Це не означає, що після закінчення цього терміну диск відразу помре, і не буде подавати ознак життя. У кожного накопичувача цей процес відбувається індивідуально. У кого-то спочатку просто знизиться швидкість, якийсь диск просто перестане записувати дані, тобто буде працювати тільки на читання — не суть. Головне, що диск потрібно регулярно перевіряти, щоб у разі проблем мати час зберегти важливі дані.

Читайте в новій статті — «Як перевірити флешку на працездатність».

Отже, розбираємося.

CrystalDiscInfo

Це безкоштовна утиліта для користувачів системи Microsoft Windows. Дуже проста програма, перевагою якої є повністю інтуїтивний інтерфейс. Отже:

 1. Скачайте додаток з сайту виробника. Запустіть його від імені адміністратора.
  Як перевірити ssd диск на працездатність
  Інтерфейс CrystalDiscInfo
 2. Перед вами відкриється головне вікно програми, в якому ви тут же побачите результати сканування системи.
  Як перевірити ssd диск на працездатність
  В головному вікні програми ми відразу можемо побачити показники техстану ssd диска і температуру
 3. Тут можна побачити основні властивості накопичувача: стан, показане у відсотках, температуру, властивості і, що найголовніше, час експлуатації. Один з найважливіших параметрів при, наприклад, покупці накопичувача. Звернемося до списку в нижній частині вікна програми. Знайдіть в ньому рядок «Що залишився ресурс SSD». Як видно, значення цього пункту одно 99, в той час як поріг — 10. Це означає, що накопичувач працездатний на 99 відсотків, а проблеми можуть початися при досягненні показника в 10%. Можна не переживати — наш SSD пропрацює ще довго.
 4. Як перевірити ssd диск на працездатність
  Знаходимо рядок «Що залишився ресурс SSD»

Примітка! За іншими SMART-тестам, представленим в списку, також можна скласти висновок про справність диска. Порівнюйте найгірше і поточне значення тестів з показником в графі «Поріг» і аналізуйте отримані дані. Важливо! Звертайте увагу також на всілякі збої і помилки читання і запису.

Це теж важливі аспекти, при наявності яких варто всерйоз задуматися про зміну накопичувача або хоча б резервної копії містяться на ньому відомостей.

DriveDx

Відмінна програма для моніторингу стану вашого накопичувача, якщо ви користуєтеся платформою macOS.

Примітка! Програма платна, проте, можна використовувати її в тріал-режимі. Чи варто платити за повну версію — спробуйте, вирішувати тільки вам.

 1. Скачайте програму з офіційного сайту розробника. Запустивши її, ви побачите попередження системи про те, що ця програма була завантажена з Інтернету і може становити небезпеку. Дозвольте системі відкрити програму.
  Як перевірити ssd диск на працездатність
  Натискаємо «Відкрити»
 2. Відкриється інтерфейс самої програми. У верхній частині вікна ви побачите смужки, які сигналізують вам про стан накопичувача, а в нижній — більш докладні тести і результати сканування SMART.
  Як перевірити ssd диск на працездатність
  Інтерфейс програми DriveDx
 3. Вивчіть вміст вікна — там може знайтися колосальну кількість корисної інформації. Наприклад, не зайвим буде знати повне час роботи накопичувача або кількість циклів включення.
  Як перевірити ssd диск на працездатність
  В пунктах «Power On Time» і «Power Cycle Count» ми можемо побачити скільки часу працює диск і кількість циклів включення
 4. В розділі «Promlems Summary» зібрані звіти про помилки диска. Якщо тут все по нулях — можна не турбуватися, все в повному порядку.
  Як перевірити ssd диск на працездатність
  Розділ «Promlems Summary» показує нам звіти про помилки диска
 5. А на що варто звернути увагу, так це на рядок «Health Indicators», розташовану в лівій частині вікна відразу під назвою накопичувача, який ми скануємо. Ви побачите список з великої кількості датчиків, які покажуть вам життя вашого диска з усіх боків.
  Як перевірити ssd диск на працездатність
  Відкриваємо «Health Indicators»

  Як перевірити ssd диск на працездатність
  Список датчиків, які показують процес роботи ssd диска

  Так, в нашому випадку варто звернути увагу на температуру накопичувача, а також на те, що лічильник циклів перезапису нарахував уже досить великі цифри. В іншому все в порядку.

  Підіб’ємо підсумки

  Дуже шкода, що на даний момент жодна операційна система не реалізувала вбудованої функції моніторингу стану накопичувача. Шкода, це було б дуже непогано — мати можливість без зайвих рухів стежити за своїм диском. Але ми завжди можемо завантажити будь-який додаток для моніторингу і побачити всю необхідну інформацію.

Як перевірити ssd диск на працездатність
Періодична перевірка і використання поліпшень для ssd дисків продовжать їх працездатність

Які рекомендації хотілося б дати, щоб ваш SSD служив вам як можна довше? Якщо на ньому стоїть операційна система, то намагайтеся всі операції з файлами перемістити на жорсткий диск, якщо він у вас є. Застосовуйте всі поліпшення системи, необхідні для SSD, в інтернеті є безліч інструкцій на цю тему.

Важливо! Слідкуйте за температурою — перегрів може здорово пошкодити мікросхеми. А головне — робіть резервні копії даних.

Можна скільки завгодно перевіряти стан, однак повна впевненість в тому, що ваш диск не помре саме сьогодні, в принципі неможлива. Пам’ятайте про це. Удачі!

Відео — Як перевірити працездатність SSD диска

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як підключити дисковод до комп’ютера

Murcia

Як підключити жорсткий диск від комп’ютера до ноутбука

Serega

Як підключити мережевий диск

Alfonso

Гальмує жорсткий диск ( HDD ), що робити?

Lamaxima

Як розблокувати клавіатуру на комп’ютері

Maxim

Як підключити мишу до комп’ютера

Maxim

Як підключити флешку до телефону

Serega

Для чого потрібна оперативна пам’ять в комп’ютері

Dmitry

Як відключити мікрофон на ноутбуці

Alex

Залишити коментар