Периферія та обладнання

Як зібрати ігровий комп’ютер

Як зібрати ігровий комп'ютер
Як зібрати ігровий комп’ютер

На жаль, зараз не всі здатні виконати подібну роботу самостійно — виною всьому різноманітність на ринку комплектуючих і висока складність проекту. Наша стаття допоможе вам розібратися в питанні і без зайвих зусиль зібрати свій ігровий ПК.

Зміст

 • З чого почати?
 • Визначаємося з комплектуючими
  • Процесор
  • Оперативна пам’ять
  • Материнська плата
  • Відеокарта
  • Накопичувачі
  • Блок живлення
 • Збірка комп’ютера
  • Підготовка корпусу
  • Установка материнської плати
  • Установка процесора
  • Установка охолодження
  • Установка оперативної пам’яті
  • Установка накопичувачів
  • Установка відеокарти
  • Установка блоку питан я
  • Підключення передній панелі
 • Підіб’ємо підсумки
  • Відео — Як зібрати ігровий комп’ютер

З чого почати?

Почати найвигідніше з аналізу конфігурації і розстановки пріоритетів. Якщо говорити простіше, то вам потрібно визначитися: що ви хочете отримати на виході і на які комплектуючі слід зробити особливий наголос, а які можна купити в базовій версії. Ознайомтеся з інформацією нижче, ми допоможемо вам зробити вибір.

 • процесор. Те, на чому точно не варто економити. Фактично він задає швидкість всьому комп’ютеру, і навряд чи ігровий ПК із слабким процесором зможе витягнути сучасні ігри навіть за умови наявності максимальних версій інших комплектуючих.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Процесор
 • відеокарта. Для ігрового комп’ютера — важлива рівно так само, як і процесор. Однак тут є відносна свобода вибору: якщо ви хочете грати в ігри приблизно дворічної давності, то можна зупинитися не на самих оптових рішеннях. Якщо гри потрібні найсучасніші — то, однозначно, максимальна конфігурація.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Ігрова відеокарта GTX
 • оперативна пам’ять. Важливий не тільки обсяг пам’яті, але і її тип і швидкість. Ігри, що вийшли пару років назад, не відрізняються підвищеними вимогами до пам’яті, але ми б рекомендували в будь-якому випадку не економити: чим більше пам’яті, тим більше операцій ваш комп’ютер зможе виконувати одночасно, не звертаючись при цьому до жорсткого диска.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Оперативна пам’ять
 • накопичувачі. Від їх швидкості залежить комфортна швидкість роботи системи, а від обсягу — кількість встановленого софта і зберігається. Цей пункт дозволяє комбінувати вибрані комплектуючі, але якщо вам не важлива швидкість роботи системи і ви готові миритися з відносною повільністю завантаження і відтворення інтерфейсу, то можете заощадити. На іграх це навряд чи позначиться.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Ігровий жорсткий диск
 • материнська плата. Багато хто вважає, що материнська плата — лише посадочне гніздо для інших комплектуючих, і можна знехтувати їй і взяти найдешевший варіант. Такі люди мають рацію лише частково: найдешевший варіант нівелює потужність інших деталей, але і найдорожчі рішення не зовсім виправдані. Це той самий випадок, коли наш вибір — золота середина.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Материнська плата
 • охолодження. Якщо не збираєтеся захоплюватися розгоном — беріть просте охолодження, що підходить до вашого процесору, і будете щасливі, але якщо збираєтеся вичавлювати з комп’ютера максимум, краще взяти дорогий варіант — менше ризик спалити процесор.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Система охолодження
 • блок живлення. Поставтеся до нього рівно так само, як і до материнської плати: занадто мало — не витягне і буде приводити до перезавантаженням, занадто багато — невиправдана трата коштів. Втім, тут теж є певні тонкощі.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Блок живлення
 • корпус. Якщо ви не фанат неонового підсвічування і десятка додаткових екранів сумнівного функціонала — то обійдіть недорогим, але просторим корпусом з хорошою циркуляцією повітря. Більшого не потрібно.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Корпус

  Отже, ви визначилися з приблизною конфігурацією проекту. Тепер перейдемо до наступного пункту — конкретного вибору комплектуючих.

  Визначаємося з комплектуючими

  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Комплектуючі для комп’ютера

Тепер нам має бути найважча частина — визначитися з конкретними моделями комплектуючих. Тут ми наведемо рекомендації для трьох варіантів — бюджет, середній і максимальний. З варіантом ви повинні були визначитися в попередньому пункті.


ЦIКАВI НОВИНИ:

Примітка! При виборі та купівлі деталей користуйтеся майданчиками на кшталт Яндекс.Маркет — вони допоможуть вибрати магазин з кращою ціною, а так само ви зможете ознайомитися з відгуками на конкретно цю модель «заліза».

Процесор

Як зібрати ігровий комп'ютер
Вибираємо процесор від виробника Intel

Ще пару років тому ми б обмовилися в цій частині нашої інструкції: вибираємо Intel і тільки Intel. AMD раніше спеціалізувалася в основному на рішеннях для офісного сегмента, але з виходом сучасних процесорів на архітектурі Ryzen і ця компанія включається в нашу гонку. Отже, на що ми звертаємо увагу? Нас цікавить частота, архітектура, кількість ядер і кеш-пам’яті.

Є поширена думка: в процесорному таборі цілковита стагнація, архітектура, наприклад, Sandy Brigde абсолютно не відрізняється від Kaby Lake, краще взяти процесор з найбільшою частотою і кількістю ядер. Це не так.

Інформація до роздумів. Зробимо невелику ремарку про пристрій центрального процесора. Так улюблену багатьма «багатоядерність» сучасних процесорів дуже часто плутають з простою багатопоточність — і в цих двох поняттях є істотна різниця. Ядра бувають двох видів — фізичні і логічні. Особливо це стосується чіпів Intel з їх фірмовою технологією Hyper-Threading. Суть в тому, що при фактичних чотирьох ядрах обчислення процесор виробляє о восьмій потоків — так, як це було б при наявності восьми ядер.


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Як зібрати ігровий комп'ютер
Основи роботи процесора

Біда подібного рішення в тому, що фактично ядер все ще чотири і різниця в продуктивності між системою з фізичними вісьмома ядрами і системою «4 + 4» становить не ті 5-10 відсотків, про які нам так люблять розповідати маркетологи, а цілком відчутні 20 відсотків. Особливо це помітно в «процесорозалежність» іграх, на зразок ГТА 5 — такі ігри задіють всі доступні ядра процесора.

Як зібрати ігровий комп'ютер
Продуктивність процесорів при запуску гри GTA V

Наступна характеристика — частота. Якщо раніше, коли процесори були всього по кілька десятків мегагерц, кожен новий десяток давав величезний приріст в продуктивності, то тепер, коли індустрія досягла свого максимуму і середнє значення у всіх компаній зависло десь на рівні 3 ГГц, зайві 100-200 МГц є зроблять вам погоди. Запам’ятаємо і збережемо, як константу: Мінімальна планка — 2,5 ГГц, а все, що вище 3,5 ГГц — вже область розгону і необхідна лише опціонально.

Йдемо далі — кеш-пам’ять. Суть її роботи полягає в тому, що це розміщена на одній підкладці з процесором енергозалежна пам’ять, що володіє швидкістю рази в 2-3 вище, ніж оперативна пам’ять. Ці чіпи використовуються процесором для внутрішніх обчислень, і чим більше цей показник, тим більше обчислень процесор може призвести, не звертаючись до зовнішніх пристроїв і не записуючи свої дані в оперативну пам’ять. Для нас все це означає лише приріст продуктивності — до слова, досить вагомий приріст.

Як зібрати ігровий комп'ютер
Приріст продуктивності від частоти процесора

Завершує наш парад архітектура — та «дельта», на яку зсувається індустрія щороку. Архітектура процесорів щорічно оновлюється, а різниця в продуктивності в середньому становить 10-15 відсотків. Цей параметр важливий тільки для «процесорозалежність» ігор, але тим не менш, архітектури старше 2015 року виходу — в сучасному світі не годяться зовсім. Що новіше — так, тут вже можна вибирати.

Дізнайтеся детальну інформацію з нової статті — «Який процесор краще: Intel або AMD».

Отже, трохи розібравшись в принципах роботи процесора, можна робити певні висновки.

 • почнемо з бюджетного варіанту: це чотирьох-ядерний процесор з частотою 2,5 ГГц, кеш пам’яттю третього рівня близько 4 Мб і ціною до 8-10 тисяч рублів. Під цей опис підходять практично всі камені від AMD, і більшість версій Core i3 останнього покоління. Для прикладу візьмемо Intel Core i3 8300 і AMD Ryzen 3 2200G. Це досить непогані камені за свою ціну.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Бюджетний варіант з процесором core i3
 • середній варіант — частота вище 3 ГГц, від 4 до 8 ядер і кеш більше 6 Мб. Ціна відповідно від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відмінні кандидати — Core i5 7400 і AMD Ryzen 5 1600X.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Середній варіант з процесором core i5 7400
 • і, нарешті, варіант топовий — тут тільки більше 8 ядер, 3,5 ГГц або вище, кеш більше 8 Мб і ціна більше 15 тисяч рублів . Приклади — Intel Core i7 8700K або AMD Ryzen 7 1700.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Топовий варіант Intel Core i7 8700K

  Примітка! Конкретні моделі процесорів тут наведені лише для прикладу — радимо вам вивчити весь представлений на ринку асортимент, і зіставляючи матеріали цієї стати і відгуки на конкретні моделі, вибрати свій ідеальний варіант.

  Оперативна пам’ять

  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Оперативна пам’ять

В цій статті ми відкладемо суперечки щодо користі чи шкоди двоканального або одноканального режимів роботи пам’яті, і домовимося, що наш варіант — тільки одноканальний. Тобто при будь-яких умовах планки пам’яті повинні бути ідентичними і їх кількість повинна бути парним. Або ж планка може бути одна — тоді питань немає. Саме подібна конфігурація дозволяє домогтися максимальної продуктивності в іграх.

Що можна сказати про пам’ять? Нас цікавить її обсяг і швидкість, яка визначається частотою (і, отже, типом).

Інформація до роздумів. Так, тип пам’яті, в основному, визначає все її характеристики, крім самого обсягу. Тип — це ті самі літери SDRAM, DDR, DDR3 або DDR4. Але нам важливі не ці букви, а частота пам’яті. Частота визначаться типом — наприклад, DDR3 не зможе переступити поріг в 1866 Мгц, вищих необхідне наступне покоління пам’яті.

Примітка! Здавалося б, все просто — потрібно брати максимально можливе рішення, але обов’язково потрібно зробити застереження — максимально можливе рішення, сумісне з вашим процесором.

В минулому пункті ви вибрали процесор, так не полінуйтеся і сходіть на сайт його виробника — зазвичай в описах і технічної документації процесора все сказано про підтримувану пам’ять.

Як зібрати ігровий комп'ютер
Швидкість і частота оперативної пам’яті

з частотою і типом розібралися, а що з обсягом? Спори з цього приводу, ймовірно, не вщухнуть ніколи, але варто пам’ятати: мінімальний поріг — 4 Гб. Це той мінімум, на якому ще можливо комфортне існування в наші дні.

 • отже, це і буде нашим бюджетним варіантом — оперативна пам’ять типу DDR3 з частотою в 1600 МГц і об’ємом 4 Гб. Запасу у такій конфігурації, природно, немає зовсім ..
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Бюджетний варіант оперативної пам’яті DDR3 з частотою в 1600 МГц і об’ємом 4 Гб
 • середній варіант вже включає пам’ять DDR3 1866 МГц об’ємом 8 Гб, причому купувати бажано дві однакових планки по 4 Гб — для вже згаданого вище двоканального режиму.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Середній варіант вже включає пам’ять DDR3 1866 МГц об’ємом 8 Гб
 • і, нарешті, варіант топовий — DDR4 2400 МГц і вище, дві або чотири планки по 8 Гб. Так, дорого, але при подібному розкладі приріст в продуктивності буде колосальним.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Топовий варіант оперативної пам’яті DDR4 2400 МГц

  Читайте корисну інформацію в статті — «Сумісність материнської плати і оперативної пам’яті».

  Материнська плата

  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Материнська плата

Настав час компіляції двох попередніх пунктів. Вибір материнської плати обумовлений в першу чергу процесором і пам’яттю. Так, хронологія саме така і материнську плату слід вибирати виходячи їх процесора і пам’яті, а зовсім не навпаки. Отже, знову загляньте на сторінку з їх характеристиками — нас цікавить тип гнізда процесора, частіше іменований «сокет» і тип оперативної пам’яті, ті самі DDR і DDR4.

Визначившись з цими головними характеристиками, можна рухатися далі. Слід звернути увагу на форм-фактор плати (якщо пригадати і взяти більше, ніж потрібно, плата не влізе в корпус), кількість слотів розширення і особливо PCI-E x16, а також можливості підключення накопичувачів. Не зайвим також буде при виборі сходити на сайт виробника плати і уточнити сумісність кандидата з вибраними раніше деталями. Буде прикро, якщо ви виявите несумісність вже в процесі складання.

Як зібрати ігровий комп'ютер
Типи материнських плат

Материнки бувають різних форм-факторів, однак є три найбільш поширених — ATX, microATX і miniITX . Найпоширенішим і найзручнішим є перший: в нього можна встановити до 6 плат розширення, так і слотів для оперативної пам’яті там, найімовірніше, буде більше. MicroATX має всього чотири слота розширення і два для пам’яті, а miniITX і того менше — по одному слоту кожного типу. Звертати увагу на кількість слотів PCI-E x16 слід лише в тому випадку, якщо ви збираєтеся встановлювати на комп’ютер кілька відеокарт — якщо ж ні, то одного слота цілком вистачить. Що стосується накопичувачів, то слід пам’ятати, що стандартів їх підключення кілька — IDE, SATA. SATA 2 і SATA 3. Перші два типи в сучасності не використовуються, а ось останні найчастіше зустрічаються разом і комбінуються. Відрізняються вони пропускною спроможністю і, як наслідок, швидкістю.

Як зібрати ігровий комп'ютер
Материнська плата з підтримкою підключення SATA 2 і SATA 3

Отже, що ми можемо сказати про варіанти?

 • бюджетним варіантом материнської плати стане плата форм-фактора microATX з одним або двома слотами для відеокарти, двома слотами для оперативної пам’яті і чотирма роз’ємами SATA 2 і SATA 3 — по парі на кожен тип.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Бюджетний варіант материнська плата з платформою microATX
 • середній варіант цікавіше: microATX або ATX з одним — двома слотами для відеокарти, двома-чотирма слотами для оперативної пам’яті і шістьма роз’ємами SATA, де 2 роз’єми — SATA 2, решта — SATA 3.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Середній варіант microATX або ATX
 • і, нарешті, топовий варіант включає ATX — плату з більш ніж трьома роз’ємами для відеокарти, чотирма або вісьмома слотами для оперативної пам’яті і вісьмома роз’ємами SATA, з яких 4 або 6 — високошвидкісні SATA 3.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Топовий варіант, платформа на базі ATX

  Відеокарта

  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Відеокарта

ось ми і дісталися до основного пункту ігрового комп’ютера — до відеокарти. Ці пристрої обросли найбільшою кількістю міфів і забобонів серед збирачів, проте з ними все відносно просто — навіть трохи простіше, ніж з процесорами. По суті, тут всього три важливих характеристики, на які варто було б звернути увагу — це частота відеоядра, обсяг відеопам’яті і смуга пропускання. Відповідно, чим більше кожен з цих параметрів, тим вище настройки в ваших іграх ви отримаєте.

Інформація до роздумів. Відкрите іноді називають комп’ютером в комп’ютері. Ці плати мають власні чіпи відеоядра (процесор) і відеопам’яті (ОЗУ). Правила вибору тут абсолютно такі ж, як і в процесорах і пам’яті — чим вище частота, тим краще, чим більше відеопам’яті, тим краще. Але є один параметр, який тут куди важливіше. Це архітектура. Різницю між сучасним Maxell або Pascal і торішнім Kepler ви помітите буквально на око. До того ж відеокарти — це той розділ, де AMD перестає наздоганяти і перетворюється в реального конкурента для NVidia.

Як зібрати ігровий комп'ютер
Конкурентно здатні відеокарти

Вибирати карту зараз випливає з дозволу вашого монітора і очікуваних налаштувань графіки для ігор.

 • так, бюджетний варіант потягне сучасні ігри на низьких або середніх настройках в дозволі Full HD, такий варіант має 2-3 Гб відеопам’яті. Найбільш яскраві представники — Nvidia 1050 або 1050 Ti, а так же AMD RX 560. Ціна — від 15 тисяч рублів.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Бюджетний варіант Nvidia 1050
 • середній варіант дозволить насолоджуватися високими настройками при тому ж Full HD, відеопам’яті потрібно вже 4-6 Гб, і прикладом будуть Nvidia 1060 (6 Gb) і AMD 570. ціни — від 22-25 тисяч рублів. Для переважної більшості читачів цієї статті подібної конфігурації вистачить із запасом.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Середній варіант Nvidia 1060
 • однак якщо ви плануєте грати на високих настройках в сучасні ігри при вирішенні 4K, то ласкаво просимо в топовий сегмент: Nvidia 1080 Ti або Radeon Vega 64 з відеопам’яттю від 8 Гб. Насолода від ігор гарантовано. Однак, і заплатити за нього доведеться чимало: ціни починаються від 50 тисяч рублів.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Топова відеокарта Nvidia 1080 Ti

  Читайте корисну інформацію в статті — «Сумісність процесора і відеокарти».

  Накопичувачі

  Те, на чому встановлена ​​системи і гри, місце, де зберігаються всі ваші дані. Накопичувачі бувають двох видів: звичайні жорсткі диски HDD та високошвидкісні твердотільні SSD на основі технології флеш-пам’яті. Характеристики у обох типів схожі: форм-фактор, шина підключення, і ексклюзив для HDD — швидкість обертання шпинделя. Складність в тому, що крім характеристик, існує ще кілька сценаріїв використання. Залежать вони від ваших потреб і вашого бюджету. Відносно типу підключення — це ті ж SATA 2 і SATA 3, про які ми говорили в материнських платах.

Форм факторів теж два:

 1. Звичайний 3,5 дюйма і компактний.
 2. «Ноутбучний» 2,5 дюйма.

Жорсткі диски бувають в двох форматах, і продуктивність вище у «великого» брата, а ось SSD бувають тільки маленькі. Чи треба говорити, що SSD не тільки в кілька разів швидше HDD, але і набагато дорожче.

Як зібрати ігровий комп'ютер
Швидкісний накопичувач SSD

 • для бюджетної конфігурації можливі наступні розклади: HDD об’ємом від 500 до 1000 Гб, а так же SSD на 64 або 128 Гб (для системи) і HDD на 500 Гб (для програм і даних). Ціни — від 7 до 10 тисяч рублів.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Бюджетний варіант HDD об’ємом від 500 до 1000 Гб
 • середня конфігурація включає SSD на 128 або 256 Гб і HDD на 500 або 1000 Гб. Середня ціна близько 15 тисяч. Це найпопулярніший, та й найоптимальніший варіант.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Оптимальний варіант HDD на 500 або 1000 Гб
 • і, нарешті, топовий — це високошвидкісний SSD більше 512 Гб і жорсткий диск на пару терабайт. Ну або SSD на один терабайт. Так чи інакше, але планка ціни в такому випадку перевалює за 17-18 тисяч.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Топовий, високошвидкісний HDD 10 Гб

  Примітка! У всіх випадках слід вибирати жорсткі диски з максимальним числом оборотів шпинделя (7200 об / хв). якщо вибрати повільний жорсткий диск, нехай навіть система буде встановлена ​​не на ньому, але він все одно може стати тим самим «пляшковим горлечком», яке зведе нанівець всю потужність вашого комп’ютера в іграх.

  Блок живлення

  Остання деталь, вибір якої вимагає серйозного аналізу. Інші деталі на кшталт дисковода і корпусу ви можете вибрати, посилаючись виключно на свій смак. Отже, що ми маємо тут? Блок живлення — досить важлива частина вашого комп’ютера, саме від нього залежить, наскільки стабільно він зможе працювати. До того ж, якщо потужності блоку живлення недостатньо, то це може приводити до постійних перезавантажень, що не може не позначитися на здоров’ї системи і на нервах користувача.

Як зібрати ігровий комп'ютер
блок живлення

Вибирати блок живлення слід, виходячи з двох важливих параметрів — зразкового кількості іншого обладнання, а так само типу харчування материнської плати і відеокарти. Домовимося так само, що в наш час нижній поріг потужності блоку живлення становить 650 Вт. Так що там за типами харчування? Для цього вам доведеться знову відвідати сайти виробників материнської плати і відеокарти — там ви дізнаєтеся потрібну інформацію.

Зараз використовуються в основному два типи живлення материнської плати — 24 + 4 і 24 + 8. Це означає, що для харчування самої плати є 24 контакту, а для харчування процесорної частини є окремі 4 або 8 контактів. Що ж стосується відеокарти, то зазвичай вони вимагають додаткового харчування за стандартним шести-контактного роз’єму, і вся справа в їх кількості — у деяких відеокарт і зовсім немає цих роз’ємів, а у деяких їх кількість може досягати трьох.

розподіл на варіанти в цьому випадку — виключно за проектною потужністю.

 • бюджет починається від 650 Вт, в такому випадку допустимо два-три жорсткі диски, дисковод і одна відеокарта.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Бюджетний варіант блок живлення 650 Вт
 • середній варіант — 850 Вт і вище: тут ви можете встановити ще одну відеокарту.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Середній варіант блок живлення 850 Вт
 • ну а кому мало і цього, дивіться в бік вищого класу: Ці блоки живлення починаються від кіловата. Правда, і вартість відповідна.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Вищий клас блок живлення 1000 Вт

  Збірка комп’ютера

  Найскладніше позаду. Залишилося найцікавіше — збірка нашого комп’ютера.

Як зібрати ігровий комп'ютер
Схема для складання комп’ютера

Підготовка корпусу

Після того, як ви витягли ваш корпус з коробки, зніміть з нього бічну кришку, відкрутивши два болти на задній панелі, і витягніть з нього всю фурнітуру , прикладену виробником. Ви можете знайти всередині пакетики з необхідними гвинтами, різні подовжувальні дроти і наклейки. Відкладіть ці речі до запитання.

Установка материнської плати

 1. Акуратно витягніть плату з антистатичного пакета. Огляньте її на предмет зовнішніх пошкоджень і відкладіть в сторону. Перш ніж встановлювати плату в корпус, вам потрібно знайти заглушку задньої панелі, яка представляє з себе тонкий металевий прямокутник приблизно 5 на 15 см. Знайдіть цю заглушку і витягніть з упаковки. Встановіть її в корпус, помістивши зсередини в отвір відповідного розміру, до характерного клацання. Перевірте надійність кріплення.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Встановлюємо заглушку в корпус
 2. Тепер візьміть в руки материнську плату. Зауважте розташування стійок для гвинтів в корпусі і встановіть плату в корпус, поєднавши отвори в ній з цими стійками. Пам’ятайте також про задню панель: стежте за коректним поєднанням отворів в заглушці з роз’ємами задній панелі. Коли переконаєтеся, що все в порядку, можна взяти гвинти певного діаметру і комплекту поставки корпуса і закріпити плату.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Встановлюємо і закріплюємо плату в корпус

  Важливо! Слідкуйте за тим, щоб викрутка не торкалася поверхні плати і тим більше не ушкоджувала її. Будьте вкрай обережні.

  Установка процесора

  1. Витягніть процесор з упаковки. Якщо використовується чіп AMD, то підніміть важіль сокета на материнській платі до вертикального положення, після чоло встановіть процесор в сокет, дотримуючи положення ключа (зазвичай розташування ніжок на процесорі має один мул два скошених кута для коректної установки процесора в сокет).
   Як зібрати ігровий комп'ютер
   Встановлюємо процесор в сокет
  2. Після того, як процесор буде поміщений в сокет, опустіть важіль в попереднє положення до характерного щелчка.Еслі ж використовується чіп Intel, то процес дещо відрізняється: важіль близько сокета слід звільнити і підняти до вертикального положення, потім слід підняти фіксуючу рамку сокета. Тепер встановіть процесор, орієнтуючись на положення ключів — це спеціальні вирізи на процесорі, вони повинні співпасти з виступами на сокеті. Якщо все в порядку, опустіть фіксуючу рамку і закріпіть її важелем.
   Як зібрати ігровий комп'ютер
   Опускаємо фіксуючу рамку і закріплюємо її важелем

   Установка охолодження

   1. Нанесіть термопасту на поверхню процесора. Буде достатньо однієї-двох горошин. Рівномірно розподіліть її по поверхні теплорозподільної кришки.
    Як зібрати ігровий комп'ютер
    Наносимо термопасту на поверхню процесора
   2. Якщо використовується процесор AMD, то слід встановити радіатор на процесор, поєднавши обидві частини фіксуючого коромисла з відповідними виступами на материнській платі, після чого потрібно зафіксувати конструкцію, повернувши важіль на 180 градусів.
    Як зібрати ігровий комп'ютер
    Встановлюємо радіатор на процесор моделі AMD
   3. Якщо використовується процесор Intel, то слід встановити радіатор на процесор, поєднавши ніжки радіатора з отворами в материнській платі, і після повного утоплення може повернути на кожній з них фіксатор. Після цього перевірте надійність кріплення і підключіть вентилятор до материнської плати. Зазвичай для цього використовується коннектор з написом CPU_Fan.
    Як зібрати ігровий комп'ютер
    Встановлюємо радіатор на процесор моделі Intel

    Установка оперативної пам’яті

    Переконайтеся, що фіксатори біля слотів для оперативної пам’яті відведені в сторони. Вийміть ОЗУ з упаковки і встановіть на материнську плату, дотримуючись положення ключа — виріз на планці має співпасти з виступом в слоті. Після коректного розміщення планки в слоті злегка натисніть на її верхню кромку до клацання: фіксатори повинні самі прийти в вертикальне положення, надійно закріпивши наші планки в їх слотах.

Як зібрати ігровий комп'ютер
Встановлюємо оперативну пам’ять

Установка накопичувачів

 1. Якщо мова йде про повнорозмірних жорстких дисках, то встановіть їх в один з стеків в відповідної частини системного блоку (див. ілюстрацію). Зіставте отвори в стінці корпусу з отворами для гвинтів на корпусі жорсткого диска, після чого закріпіть диск за допомогою болтів з комплекту поставки корпуса.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Закріплюємо диск за допомогою болтів з комплекту поставки корпуса
 2. Якщо ж мова йде про SSD, то слід вивчити інструкцію — в вашому корпусі обов’язково повинно бути передбачено посадочне місце для 2,5-дюймового диска . Воно може розташовуватися як внизу, так і за материнською платою, наприклад. Дисководи встановлюються абсолютно ідентично за винятком того, що вони встановлюються не в 3,5 дюймові слоти, а в великі 5,25 дюймові. І гвинти для них використовуються меншого діаметру.
 3. Після закріплення накопичувачів і дисководів підключіть кожен з них до материнської плати за допомогою шлейфа SATA, причому SSD потрібно підключати до швидкого SATA 3, а ось дисковод можна і до SATA 2. Шлейфи зазвичай входять в комплект поставки материнської плати, але якщо їх недостатньо, то доведеться докупити.
  Як зібрати ігровий комп'ютер
  Підключаємо жорсткий диск до материнської плати за допомогою шлейфа SATA

  Примітка! Деякі моделі корпусів мають свою систему кріплення накопичувачів. Там можуть використовуватися спеціальні коромисла і санчата, які входять в комплект поставки корпусу. Вивчіть інструкцію до нього, щоб дізнатися процес установки ваших накопичувачів в такий корпус.

  Установка відеокарти

  1. Витягніть відеокарту з антистатичного пакета, після чого видаліть всі заглушки з роз’ємів.
  2. належним чином налаштувати відео на її місце перпендикулярно площині материнської плати, злегка натискаючи на неї до характерного клацання.
   Як зібрати ігровий комп'ютер
   Встановлюємо відеокарту на її місце перпендикулярно площині материнської плати
  3. Після правильної установки закріпіть плату за допомогою гвинта, прикріпивши її до корпусу в місці зіткнення.
   Як зібрати ігровий комп'ютер
   Закріплюємо плату за допомогою гвинта

   Установка блоку живлення

   1. Місце для блоку живлення розташоване у верхній або нижній частині вашого корпусу. Це досить велике прямокутне отвір. Помістіть ваш блок живлення туди роз’ємом для мережевого шнура назовні, поєднавши отвори на корпусі з отворами для гвинтів на блоці живлення і закріпіть його.
    Як зібрати ігровий комп'ютер
    Встановлюємо в спеціальне місце блок живлення
   2. Тепер підключіть всі необхідні шнури блоку живлення. В першу чергу, це ті самі коннектори для підключення материнської плати, вони зазвичай відрізняються розміром.
    Як зібрати ігровий комп'ютер
    Підключаємо всі необхідні шнури блоку живлення
   3. Потім підключіть харчування до кожного дисковода і жорсткого диска за допомогою відповідних проводів (зазвичай вони мають маркування SATA). Нарешті, підключіть необхідну кількість ліній додаткового харчування вашої відеокарти. Решта незатребуваними шнури акуратно сховайте всередині корпусу . Готово .
   4. Підключення передній панелі

    Залишилося підключити до материнської плати органи управління передній панелі , щоб ви змогли включати і перезавантажувати комп’ютер і користуватися портами USB . Існує два загальноприйнятих стандарту підключення передньої панелі . Коннектори , що йдуть від передньої панелі , зазвичай підписані , а на материнську плату нанесено маркування , що збігається з підписами , однак вона може бути дрібної і нечіта

    Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
    [Усього: 0 Середній: 0]

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як перевірити блок живлення комп’ютера на працездатність

Lamaxima

Як підключити веб — камеру до комп’ютера

Axel

Як дізнатися скільки оперативної пам’яті на комп’ютері

Coolio

Збій запиту дескриптора пристрою ( код 43 ) в Windows 10 і 8

Sasha

Навушники Xiaomi Airdots Pro 2 — огляд: характеристики, підключення та управління

Elena

Як підключити монітор до цифрової ТВ приставці

Alex

Xiaomi Mi 9 lite — огляд: параметри і характеристики смартфона

Dmitry

Ноутбук включається, але не завантажується і екран чорний

Lamaxima

Як підключити принтер до ноутбука через Wi — Fi

Scooby

Залишити коментар