Інтернет

Як через командний рядок роздати вай фай

Як через командний рядок роздати вай фай
Як через командний рядок роздати вай фай

Зміст


ЦIКАВI НОВИНИ:

 • Роздача Wi-Fi на Windows
 • Автоматична роздача після перезавантаження
 • Мобільний хот-спот (додатковий спосіб роздачі Wi-Fi для ОС Windows 10)
 • Усунення неполадок
  • Включення бездротової мережі
  • Включення мережевої карти
  • Оновлення драйверів
  • Відео — Як роздавати інтернет по Wi-Fi з ноутбука. Як роздати інтернет за допомогою командного рядка

Роздача Wi-Fi на Windows

Для початку розглянемо стандартний спосіб роздачі Wi-Fi, який актуальний практично для всіх версій операційної системи Windows. Проробивши всі кроки в інструкції, ви зможете створити точку доступу і дати можливість іншим пристроям підключатися до глобальної мережі через Wi-Fi. Тому уважно прочитайте наведену нижче покрокову інструкцію:


ГОРЯЧI НОВИНИ:

 1. В першу чергу вам потрібно запустити командний рядок (вона ж консоль), при цьому зробити це з правами адміністратора, щоб стали доступні додаткові можливості. Наведіть курсор миші на іконку меню «Пуск», потім натисніть праву клавішу і відкрийте меню «Командний рядок (адміністратор)».
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Наводимо курсор миші на іконку меню «Пуск», потім натискаємо праву клавішу і відкриваємо меню «Командний рядок (адміністратор)»
 2. Тепер введіть в консоль команду, яка показана на скрині нижче. Зверніть увагу на параметри «ssid» і «key». «Ssid» — це ім’я мережі, а «key» — пароль для доступу до неї. Ви можете вказати будь-яке ім’я і пароль, але кирилицю при цьому краще не використовувати. Також не забувайте про подвійні дужки при введенні команд. Натисніть на клавішу «Enter», щоб комп’ютер приступив до виконання введених вами команд. Після їх виконання командний рядок повідомить вас про те, що ідентифікатор мережі і пароль були успішно змінені.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Вводимо команду, як на скріншоті, після «ssid» вводимо своє ім’я мережі, а після «key» — свій пароль, натискаємо на клавішу «Enter»
 3. Тепер вбийте в консоль команду, яка зображена на скріншоті нижче. Знову натисніть «Enter», щоб виконати команду. Коли вона буде виконана, ви побачите повідомлення, що розміщена мережа запущена.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Вводимо команду для запуску мережі, зазначену на скріншоті, натискаємо «Enter»
 4. Ви створили точку доступу, але вона ще не роздає Wi-Fi. Щоб виправити це, вам потрібно налаштувати загальний доступ за допомогою меню мережевих налаштувань. Щоб зайти в це меню, запустіть вікно «Виконати» натисканням «Win + R» і вбийте в рядок «ncpa.cpl», потім клацніть «ОК».
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Забиваємо в рядок «ncpa.cpl», потім клацаємо «ОК»
 5. Якщо ви правильно ввели всі команди в консолі, то в меню мережевих підключень має з’явитися нове підключення, яке іменували як « підключення по локальній мережі * [номер] ».
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Знаходимо створене підключення під назвою« підключення по локальній мережі * [номер] »
 6. Тепер клацніть правою кнопкою миші на вашу з’єднанню і запустіть меню« властивості ». Чи не переплутайте його з новим підключенням, яке склалося після ваших маніпуляцій в консолі — вам потрібно саме те, що ви активуєте для доступу в інтернет.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Клацаємо правою кнопкою миші по створеному з’єднанню, запускаємо меню «Властивості»
 7. Вам потрібно переналаштувати деякі параметри у вкладці «Доступ». Зайдіть в цю вкладку, встановіть галочку біля першого параметра (він відповідає за надання доступу до мережі інших пристроїв), потім в переліку «Підключення домашньої мережі» виберіть те підключення, яке з’явилося після введення ваших команд в консолі. Тепер натисніть «ОК», щоб активувати всі ці параметри.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  У вкладці «Доступ» ставимо галочку на пункті «Дозволити іншим використовувати …», в переліку «Підключення домашньої мережі» вибираємо створене підключення, натискаємо «ОК»

  Після всіх виконаних операцій ваш комп’ютер почне роздавати Wi-Fi. Цей спосіб ефективний, але у нього є один недолік — після перезавантаження ПК вам доведеться заново підключати мережу. Однак можна зробити так, щоб підключення відбувалося автоматично після завантаження ОС, і цей метод ми розглянемо в наступній частині статті.

На замітку! Щоб перервати роздачу Wi-Fi, вам потрібно знову відкрити командний рядок з адміністраторськими повноваженнями (в інструкції вище детально розписано, як це зробити) і ввести в неї команду «netsh wlan stop hostednetwork», після чого натиснути «Enter».

Як через командний рядок роздати вай фай
Щоб зупинити роздачу вай фай, вводимо команду «netsh wlan stop hostednetwork», натискаємо «Enter»

Автоматична роздача після перезавантаження

Щоб для роздачі доступу до мережі у вас не було необхідності кожен раз активувати ваше з’єднання, вам потрібно створити спеціальний файл з форматом «.bat» або «.cmd». Обидва цих формату за своєю суттю представляють звичайні текстові файли, що містять команди для виконання. Так як файли текстові, то створювати їх можна за допомогою Блокнота або будь-якого іншого редактора тексту. Саме їм ми і скористаємося. Отже, дотримуйтесь подальшої інструкції:

 1. Відкрийте будь-яку папку, потім клацніть в ній правою кнопкою миші на вільному просторі, натисніть «Створити», потім виберіть «Текстовий документ».
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Кількома в папці правою кнопкою миші на вільному просторі, натискаємо «Створити», потім вибираємо «Текстовий документ»
 2. Подвійним клацанням миші відкрийте ваш новий текстовий файл, потім впишіть в нього те, що зображено на скріншоті. Як ви вже помітили, цей запис аналогічна тим командам для консолі, які були розглянуті в минулому розділі. Як і в попередньому випадку, можете вводити будь-яке ім’я і пароль для мережі, але краще уникайте кириличних символів.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Відкриваємо подвійним клацанням новий текстовий файл, потім вписуємо в нього те, що зображено на скріншоті
 3. Натисніть на «Файл», потім виберіть «Зберегти як …». Збережіть цей текстовий файл в будь-якій директорії жорсткого диска. Ім’я ви йому можете дати будь-, але в кінці обов’язково потрібно вказати «.cmd» або «.bat», щоб задати відповідний формат.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Кількома на «Файл», потім вибираємо «Зберегти як …»

  Як через командний рядок роздати вай фай
  Пишемо будь-яке ім’я файлу і дбавляем до імені розширення «.cmd» або «.bat», натискаємо «Зберегти»

 4. Тепер вам потрібно перейти в меню автозавантаження. Є маса способів потрапити туди, але простіше за все буде скористатися вікном «Виконати», з яким ми вже розбиралися в попередній частині статті, і ввести просту команду. Викличте це вікно натисненням «Win + R» і наберіть «shell: Startup», потім натисніть на «ОК».
  Як через командний рядок роздати вай фай
  «shell: Startup», потім натискаємо на «ОК»
 5. Після цього відкриється папка «Автозавантаження». Файли, що знаходяться в цій папці, будуть запускатися автоматично відразу ж після включення комп’ютера і завантаження операційної системи. Перемістіть в цю папку створений вами .bat- або .cmd-файл.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Переміщаємо створений файл з розширенням «.bat» або «.cmd» в папку «Автозавантаження»

  Даний файл не обов’язково переміщати в папку «Автозавантаження». Його можна просто запускати подвійним кліком, після чого комп’ютер, посилаючись на формат текстового файлу, автоматично виконає всі написані в ньому команди, як робив би це через консоль. Але якщо файл буде в «Автозавантаженні», то він буде запускатися автоматично, що може заощадити ваш час.

На замітку! Аналогічно до попереднього способу, можна створити текстовий файл з форматом «.bat» або «.cmd», який буде припиняти роздачу Wi-Fi при його запуску. Для цього створіть додатковий файл і напишіть «netsh wlan stop hostednetwork». Тепер для припинення роздачі досить буде подвійного клацання по файлу.

Як через командний рядок роздати вай фай
Створюємо файл для відключення роздачі вай фай з відповідною командою і з розширенням «.cmd» або «.bat»

Мобільний хот-спот (додатковий спосіб роздачі Wi-Fi для ОС Windows 10)

в Windows 10 є спеціальне меню, за допомогою якого можна створювати точку доступу буквально в лічені кліки. Щоб скористатися цією можливістю, виконайте наступні кроки:

 1. Відкрийте меню «Параметри» через іконку з логотипом Віндовс в лівому нижньому кутку.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Кількома по іконці з логотипом Віндовс в лівому нижньому кутку, відкриваємо меню «Параметри»
 2. Відкрийте меню «Мережа та Інтернет» лівим клацанням миші.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Відкриваємо меню «Мережа та Інтернет» лівим клацанням миші
 3. Виберіть пункт «Мобільний хот-спот».
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Вибираємо пункт «Мобільний хот-спот»
 4. Натисніть на кнопку «Змінити», щоб приступити до налаштувань роздачі.
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Натискаємо на кнопку «Змінити»
 5. Введіть ssid і пароль, потім натисніть на «Зберегти».
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Вводимо ім’я мережі і пароль, потім натискаємо на «Зберегти».
 6. Натисніть на перемикач, щоб змінити його значення на «Вкл.» .
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Натискаємо на перемикач, щоб змінити його значення на «Вкл.»

  На замітку! Даний спосіб працює тільки для ОС Windows 10. У більш ранніх версіях така функція відсутня. Якщо у вас не Windows 10, але ви хочете форматувати роздачу Wi-Fi з комп’ютера без допомоги командного рядка, то можете скористатися спеціальними програмами. Наприклад, «Connectify» або «Switch Virtual Router». Вони здатні роздавати Wi-Fi і не вимагають від користувача знання таких тонкощів, як команд для консолі. Розібратися в них досить легко.

  Усунення неполадок

  В процесі настройки комп’ютера під роздачу Wi-Fi сигналу ви могли зіткнутися з різними неполадками. Їх причини можуть бути різними, тому ми розглянемо дії, по черзі виконання яких можуть їх усунути.

Як через командний рядок роздати вай фай
Причини неполадок при підключенні і їх усунення

Включення бездротової мережі

В першу чергу потрібно переконатися, що на вашому комп’ютері включений Wi-Fi. Бо якщо він вимкнений, то проводити всі вищеописані операції з консольними командами і файлами для автозавантаження не має сенсу. Щоб перевірити стан підключення, виконайте наступне:

 1. Відкрийте меню «Параметри», попередньо натиснувши лівою клавішею по логотипу меню «Пуск».
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Кількома по іконці з логотипом Віндовс в лівому нижньому кутку, відкриваємо меню «Параметри»
 2. Виберіть «Мережа та Інтернет».
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Відкриваємо меню «Мережа та Інтернет» лівим клацанням миші
 3. Відкрийте вкладку «Wi-Fi» і перевірте стан перемикача, розташованого внизу від напису «Бездротова мережа». Якщо він вимкнений, то клікніть по ньому, щоб змінити його стан на «Вкл.» .
  Як через командний рядок роздати вай фай
  Відкриваємо вкладку «Wi-Fi» і перевіряємо стан перемикача, розташованого внизу від напису «Бездротова мережа», якщо потрібно переводимо на режим «Вкл.»

  Включення мережевої карти

  Ще однією причиною помилок може бути відключений мережевий адаптер. Щоб включити його, робіть все як в інструкції нижче:

  1. Відкрийте «Диспетчер пристроїв». Найшвидший спосіб зробити це — натиснути «Win + R», вписати в поле введення «mmc devmgmt.msc» і натиснути кнопку «ОК».
   Як через командний рядок роздати вай фай
   Друкуємо в поле введення «mmc devmgmt.msc», натискаємо кнопку «ОК»
  2. Клацніть по меню «Вид» і активуйте параметр, який відповідає за показ прихованих пристроїв.
   Як через командний рядок роздати вай фай
   Кількома по меню «Вид» і активуємо параметр, який відповідає за показ прихованих пристроїв
  3. Відкрийте перелік «Мережеві адаптери», і зверніть увагу на стан пристроїв. Якщо біля іконки якогось пристрою є стрілочка, значить, воно відключено. Щоб активувати пристрій, виберіть його правим клацанням і натисніть на «Включити пристрій».
   Як через командний рядок роздати вай фай
   Відкриваємо перелік «Мережеві адаптери», вибираємо пристрій правим клацанням і натискаємо на «Включити пристрій»

   Оновлення драйверів

   Застаріла і неактуальна версія мережевих драйверів також може викликати помилку при спробі роздачі Wi-Fi з комп’ютера. Щоб виправити це, виконайте наступні кроки:

   1. Зайдіть в «Диспетчер пристроїв» (вище був описаний найлегший і швидкий спосіб зробити це).
    Як через командний рядок роздати вай фай
    Друкуємо в поле введення «mmc devmgmt.msc», натискаємо кнопку «ОК»
   2. Відкрийте перелік «Мережеві адаптери», потім клацніть правою кнопкою миші на вашій мережевої карти і натисніть «Оновити драйвери ».
    Як через командний рядок роздати вай фай
    Відкриваємо перелік «Мережеві адаптери», потім клацаємо правою кнопкою миші на мережевої карти, натискаємо на «Оновити драйвери»
   3. Для початку спробуйте автоматичне оновлення драйверів.
    Як через командний рядок роздати вай фай
    Натискаємо на пункт «Автоматичний пошук …»

    Як через командний рядок роздати вай фай
    Очікуємо завершення процесу пошуку

    Як через командний рядок роздати вай фай
    При успішному оновленні закриваємо вікно

   4. якщо автоматична установка не спрацювала, то виберіть ручну, вказавши розташування драйверів на вашому комп’ютері.
    Як через командний рядок роздати вай фай
    Кількома по пункту «Виконати пошук драйверів на цьому комп’ютері»

    Як через командний рядок роздати вай фай
    Для вибору драйверів натискаємо по блоку «Огляд» і відкриваємо шлях до папки з драйверами, слідуємо інструкції установника

    На замітку! Якщо на вашому комп’ютері немає останньої версії драйверів, то ви можете завантажити їх на офіційному сайті виробника вашої мережевої карти.

Тепер ви знаєте, як можна використовувати свій комп’ютер як Wi-Fi-маршрутизатора. Якщо у вас не виходить налаштувати роздачу за допомогою стандартного інтерфейсу Windows або сторонніх програм, то спробуйте просканувати комп’ютер на віруси. Можливо, зробити вам це заважає якась шкідлива програма.

Відео — Як роздавати інтернет по Wi-Fi з ноутбука. Як роздати інтернет за допомогою командного рядка

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як прибрати дзен з головної сторінки Яндекса

Elena

Як завантажувати файли через торрент без обмежень

Sasha

Як перевірити втрату пакетів інтернету

Dmitry

Як дізнатися свій ip

Dmitry

білий IP

Bobby

Як підключити модем Білайн до ноутбука

Maria

Як в Скайпі поміняти ім’я

Alfonso

Як завести пошту на Яндексі

Undershmidtther

Як збільшити швидкість Інтернету

Tanya

Залишити коментар