Периферія та обладнання

Як підключити дисковод до комп’ютера

Як підключити дисковод до комп'ютера
Як підключити дисковод до комп’ютера

Зміст


ЦIКАВI НОВИНИ:

 • Вибір дисковода
 • Видалення старого дисковода
 • Установка нового дисковода в системний блок
 • Підключення встановленого дисковода до материнської плати
  • Розглянемо для початку варіант з IDE
  • Тепер варіант з SATA
  • Відео — Підключення (установка, заміна) дисковода ПК

Вибір дисковода

для початку потрібно визначитися, для чого нам потрібен дисковод. Мова не про його тип — він за замовчуванням повинен вміти читати і писати DVD-диски, таке вже час. Але є таке поняття, як тип підключення — інтерфейс, який наш дисковод підключається до комп’ютера. Його і належить вибрати.


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Найпростіший спосіб визначити це — візуальний огляд материнської плати і визначення доступних місць для підключення.

Як підключити дисковод до комп'ютера
Візуально оглядаємо материнську плату і визначаємо доступні місця для підключення

Розберемося по порядку:

 • застарілий інтерфейс IDE. Шина передачі даних, що бере свій початок на зорі комп’ютерів і пережила кілька реінкарнацій. Характеризується досить низькою швидкістю передачі даних, широким і незручним шлейфом, але відносно низькою ціною пристроїв на ній. Зовнішній вигляд роз’єму на материнській платі і шлейфу для нього — на скріншоті нижче, зверніть увагу.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Зовнішній вигляд роз’єму на материнській платі інтерфейсу IDE

  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Шлейф для підключення до інтерфейсу IDE

 • сучасний інтерфейс Serial-ATA, або SATA. З’явився порівняно недавно, близько десяти років тому, і пережив три реінкарнації, кожна з яких додавала до назви порядковий індекс — 1, 2 або 3. Відрізняється високою швидкістю передачі даних, яка росте з кожним поколінням, зручними і довговічними шлейфами (1 см в товщину проти 6 у IDE!), а так же простотою настройки. Фото — внизу.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Інтерфейс підключення Serial-ATA, або SATA

  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Шлейф для підключення до інтерфейсу SATA

  Розглянули материнську плату? Оцінимо наявність вільних портів. Якщо є кілька вільних портів SATA і порт IDE, то однозначно потрібно вибрати перший варіант. Плюсів у нього серйозно більше, та й підключити легше. Якщо вільний порт SATA один, то тут можна задуматися — раптом ви захочете підключити до комп’ютера ще один жорсткий диск? Йому цей порт потрібніше. Ну, і найпростіший варіант — якщо у вас є які порти SATA, або IDE. Вибору у вас немає, дійте за обставинами.

  Видалення старого дисковода

  Для цього вам знадобиться середньої товщини хрестова викрутка з хорошим шліцом і пилосос.

Примітка! Заздалегідь подбайте про збір кріпильної фурнітури в окремому місці — дуже допоможе при зворотній збірці. Дуже неприємно шукати болтики по всій квартирі.

 1. Зніміть бічні кришки з системного блоку. Для цього відкрутіть по парі гвинтів ззаду з кожного боку і потягніть кришки назад. Змістивши їх на пару сантиметрів і звільнивши пази, видаліть кришки.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Знімаємо бічні кришки з системного блоку
 2. Настав час пилососа. Акуратно, не торкаючись до електронних компонентів (це важливо!), Видаліть верхній шар пилу. Залишки краще видалити за допомогою балона зі стисненим повітрям — менше ризик пошкодити компоненти.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Очищаємо системний блок від пилу за допомогою пилососа і балона зі стисненим повітрям
 3. Знайдіть ваш дисковод зсередини. Видаліть сліди термоклею зі шлейфів за допомогою викрутки. Будьте обережні!
 4. Акуратно витягніть шлейф з роз’ємів дисковода і материнської плати. Потім витягніть харчування.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Витягуємо шлейф з роз’ємів дисковода і материнської плати, потім харчування
 5. Дисковод кріпиться за допомогою досить тонких гвинтів з боків — їх кількість коливається від двох до чотирьох з кожної сторони. Викриття їх і запам’ятайте зразкове положення.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Відкручуємо гвинти, що кріплять дисковод
 6. Тепер видаліть дисковод. Потягніть його всередину системного блоку і витягніть, намагаючись не зачепити інші компоненти комп’ютера. У випадку потрапляння в дисковод не тягнеться, штовхніть його зсередини назовні і потягніть на себе.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Тягнемо дисковод всередину системного блоку і витягуємо

  Примітка! Деякі моделі системних блоків не дозволяють витягнути дисковод всередину. Витягування ж назовні перешкоджає лицьова панель — наприклад, відсіки дисководів мають закруглені краї, за які чіпляється дисковод. У такому випадку потрібно зняти лицьову панель, відвернувши чотири болта або трохи відігнувши засувки в чотирьох місцях. Робіть це з граничною акуратністю: системний блок з ненадійно закріплений передньою панеллю остаточно втратить свою презентабельність.

Як підключити дисковод до комп'ютера
Якщо не виходить витягнути дисковод всередину, знімаємо лицьову панель системного блоку, відвернувши чотири болта або трохи відігнувши засувки в чотирьох місцях

Установка нового дисковода в системний блок

На додаток до викрутки вам можуть знадобитися пасатижі.

На замітку! Якщо ви замінювали дисковод і виконали попередній пункт з видалення старого, то ви вже підготували все для установки.

Зараз ми розглянемо, як бути тим, хто хоче поставити дисковод в новий комп’ютер, де його ніколи не було, або ж хоче поставити другий дисковод на додаток до старого.

 1. скориставшись інструкцією з попереднього пункту, відкрийте системний блок і зніміть передню панель.
 2. Акуратно витягніть з передньої панелі одну з заглушок для п’ятидюймових пристроїв. Намагайтеся не зламати пази, так як вона може стати в нагоді в майбутньому, якщо ви захочете позбутися від дисковода.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Акуратно витягуємо з передньої панелі одну з заглушок для п’ятидюймових пристроїв
 3. За допомогою щипців виламайте металеву пластину навпроти обраної заглушки на передній панелі. Пластина вже точно не стане в нагоді, так що просто виламувати. Можна гнути.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  За допомогою щипців виламуємо металеву пластину навпроти обраної заглушки на передній панелі
 4. Витягніть новий дисковод з антистатичного пакета. Видаліть всі транспортувальні наклейки. Акуратно вставте дисковод на його місце в системному блоці.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Вставляємо дисковод на його місце в системному блоці

  Примітка! Було б непогано знайти комплектні болтики від системного блоку, але є таких немає, купите разом з дисководом чотири або вісім болтів для його кріплення.

 5. Закріпіть дисковод за допомогою гвинтів. Слідкуйте за його положенням: важливо, щоб від акуратно поєднувався з передньою панеллю. Так чи інакше, його положення можна скорегувати після.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Кріпимо дисковод за допомогою гвинтів до системного блоку
 6. Встановіть передню панель на місце. Якщо дисковод не збігся із нею, звільніть гвинти і посуньте його в потрібне положення. Затягніть гвинти.
 7. Підключення встановленого дисковода до материнської плати

  Розглянемо для початку варіант з IDE

  1. Розпакуйте комплектний шлейф від дисковода. Якщо у вас вже є такий, скористайтеся ним, а якщо немає ні свого, ні комплектного, то купіть новий разом з дисководом.
  2. Переконайтеся, що на вашому блоці живлення є коннектори живлення IDE (MOLEX). Якщо вільних конекторів немає, попросіть в магазині розгалужувач або перехідник з конекторів SATA (проте, такий в природі зустрічається рідко).
   Як підключити дисковод до комп'ютера
   Перехідник живлення з SATA
  3. З’єднайте дисковод з материнською платою за допомогою шлейфа. Дотримуйтесь ключі роз’ємів при установці.
   Як підключити дисковод до комп'ютера
   З’єднуємо дисковод з материнською платою за допомогою шлейф

   Примітка! Стандартний шлейф IDE розділений на три секції. Центральна зміщена щодо центру. Той крайній коннектор, від якого до середнього відстань більше, вставляється в материнську плату, а інший — в дисковод. У разі, якщо дисководів два, обидва коннектора, відстань між якими найменша, використовуються в дисководах послідовно.

  4. Підключіть живлення до пристрою.
   Як підключити дисковод до комп'ютера
   Підключаємо харчування до дисковода
  5. Увімкніть комп’ютер, потім перевірте наявність дисковода в Біосе. Знайти потрібну інформацію можна або на головній вкладці ( «Main» або «General»), де описуються всі підключені пристрої, або на вкладці «Boot».
   Як підключити дисковод до комп'ютера
   Знаходимо інформацію про дисководі на головній вкладці «Main» або «General», або у вкладці «Boot»

   Зверніть увагу! Тут розглядається варіант підключення до більш-менш сучасної материнської плати. Але і при цьому також можуть виникнути проблеми.

IDE — старий формат зі своїми правилами настройки. Шлейф має на увазі установку двох пристроїв, тож виходить, що один пристрій завжди провідне ( «Master»), а інше — завжди ведене ( «Slave»). Ось в цьому і може критися проблема, якщо підключений дисковод не визначається. Для її усунення перевірте стан джампера на задній частині дисковода. Зверніть увагу на скріншот.

Як підключити дисковод до комп'ютера
Перевіряємо положення джампера на задній частині дисковода

Універсальний випадок: якщо ваш дисковод на шлейфі один і підключений крайнім коннектором, то поставте джампер в ліве положення ( «Cable Select», або автовизначення типу підключення). Якщо дисководів або взагалі пристроїв на шлейфі два, то джампер повинен зайняти позицію виходячи з положення пристрою: якщо коннектор крайній — «Master», тобто праве становище, якщо середній — «Slave», тобто середнє. Однак материнські плати з IDE існують дуже довго, тому вони можуть запросто Не Відповідати стандартам. В такому випадку порада одна — зверніться до інструкції.

Тепер варіант з SATA

 1. Крім комплектного шлейфу, з великою часткою вірогідність вам потрібен перехідник MOLEX — SATA (харчування для пристроїв SATA для універсальності носить таку ж назву). Уточніть наявність такого харчування в вашому системному блоці і при необхідності докупити потрібний перехідник.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  Перехідник MOLEX — SATA
 2. Точно так же з’єднайте материнську плату з дисководом і підключіть пітаніе.Здесь тонкощів немає: шлейф SATA має всього два коннектора.
  Як підключити дисковод до комп'ютера
  З’єднуємо материнську плату з дисководом, підключаємо харчування
 3. Увімкніть комп’ютер. Знову перевірте наявність дисковода в Біосе, як це описано в попередньому пункті. Готово!
 4. Залишається тільки закрити бічні кришки, закриття їх кріпильні гвинти і приступити до використання комп’ютера. Готово!

  Відео — Підключення (установка, заміна) дисковода ПК

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Комп’ютер не бачить принтер

Maxim

Як підключити блютуз навушники до комп’ютера

Axel

Як підключити монітор до комп’ютера

Pasha

Як протестувати відеокарту на несправність

Alex

Як підключити мікрофон до комп’ютера

Elena

Chrome Plugins включити Adobe Flash Player

Scooby

Чим протерти монітор комп’ютера в домашніх умовах

Marina

Як перевірити ssd диск на працездатність

Maxim

Як збільшити швидкість вентилятора на відеокарті

Pasha

Залишити коментар