Wi-fi

Модем, роутер, маршрутизатор: у чому між ними різниця і схожість

Модем, роутер, маршрутизатор: у чому між ними різниця і схожість
Модем і роутер (маршрутизатор) забезпечують процес передачі даних по мережах, і кожен з них робить свою частину роботи. Це взаємодоповнююче, але не взаємозамінне обладнання.

Основна маса маршрутизаторів домашнього сегмента має модемного пристрою в своєму складі, тому багато людей називають їх і роутерами, і модемами. І це правильно.


ЦIКАВI НОВИНИ:

Основні типи і можливості модемів і роутерів

Модеми

Крім вбудованих модуляторів-демодуляторів, існують дискретні — у вигляді окремих модулів, які підключаються до внутрішнього (наприклад, pci) або зовнішньому (USB, RJ 45) порту ПК йди іншого пристрою.

Приклади таких модемів представлені нижче. Як видно, це компактні і вельми прості на вигляд штуковини з інтерфейсом підключення для одного зовнішнього девайса. Вони, на відміну від роутерів, можуть обслуговувати тільки один клієнтський комп’ютер або мобільний гаджет.


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Модем, роутер, маршрутизатор: у чому між ними різниця і схожість
Модеми прості не тільки зовні, але і в плані взаємодії з людиною. Багато людей не мають ніякого призначеного для користувача інтерфейсу, крім перемикача включити / вимкнути, і здатні функціонувати тільки на тих налаштуваннях, які заклав виробник. Інші — з підтримкою SIM-карт, оснащуються нехитрим ПО з функцією моніторингу трафіку, читання СМС і переходу на сайт виробника для поповнення балансу. Опцій управління роботою самого пристрою тут також немає.

Кожен модем призначений для використання тільки в одному середовищі передачі. Тому їх поділяють на такі типи:

 • Для аналогових і цифрових телефонних ліній (приклади — DSL-модем, ISDN-модем).
 • бездротові (3G / 4G, Wi- Fi, супутникові, радіо і т. д.).
 • PowerLine — для передачі даних по лініях електропостачання.
 • Кабельні — для роботи в провідних мережах різних типів. Наприклад, DOCSIS для коаксіального кабелю, ONT / ONU для оптоволокна.

Маршрутизатор функціонують в мережах, заснованих на різних типах зв’язку. Так, домашній роутер, на коробці якого написано «Wi-Fi», швидше за все, буде працювати в мережі Ethernet (кабельної) і, можливо, 3G / 4G.

Крім того, розрізняють модеми:

 • Апаратні (автономні) — все їх функції виконує власне залізо і програмне забезпечення (прошивка).
 • Програмні та полупрограммние. Перші інтегровані з пристроєм-носієм. Їх апаратна частина представлена ​​тільки перетворювачами сигналу, а всю роботу забезпечує процесор, ОЗУ і операційна система носія (або окремо встановлений ПО). Функціонал полупрограммного модему частково розподілений між ним і девайсом-носієм.

Роутери теж можна умовно розділити на апаратні і програмні. Перші — це окремі пристрої. Другі — емуляція в операційній системі комп’ютера за умови програмної і апаратної підтримки. Проміжних варіантів немає.

Роутери

Маршрутизатор — девайси більш високого класу. У порівнянні з модемами вони представляються як цілий комп’ютер і окрема встановлена ​​в нього «залізяка». Хоча чому «як»? Домашній роутер — і є міні-комп’ютер, здатний функціонувати в якості:

 • власне маршрутизатора трафіку.
 • бездротової точки доступу Wi-Fi.
 • сервера DHCP, UPnP, FTP.
 • принт-сервера.
 • брандмауера.
 • торрент-клієнта.
 • повторювача (репитера).
 • мережевого моста і багато чого іншого в залежності від моделі.

до речі, крім наявності вбудованого модему, багато домашні маршрутизатори підтримують підключення зовнішніх через порт USB.

Модем, роутер, маршрутизатор: у чому між ними різниця і схожість
Роутер, на відміну від модему, має власний мережевий адаптер MAC-адресою. При приєднанні до мережі провайдера він отримує IP, який у властивостях мережевого підключення значиться як основний шлюз — точка, через яку пристрою локальної мережі отримують доступ в Інтернет.

Модем, роутер, маршрутизатор: у чому між ними різниця і схожість
Управління роутером і деякими функціями підключених до нього пристроїв проводиться через панель адміністрування — призначений для користувача інтерфейс прошивки, точніше, операційної системи. У ній містяться опції зміни і налаштування IP-адрес, DNS-серверів, шифрування в бездротових мережах Вай-Фай, чорні і білі списки сайтів, параметри брандмауера і ще маса всього, що пов’язано з мережею. Адмін-панелі деяких маршрутизаторів дуже складні і об’ємні, так як практично кожна закладена в них функція має кілька варіантів налаштувань.

Модем, роутер, маршрутизатор: у чому між ними різниця і схожість
Ще багато домашні роутери абсолютно легально підтримують прошивки сторонніх розробників (кастомниє), які наділяють їх новими функціями, збільшують продуктивність і захищеність. USB-модеми з модулем читання SIM-карт теж іноді вдається перепрошивати, але це роблять лише з метою розблокування підключення до інших стільниковим операторам . Можливості вплинути на інший функціонал девайса у користувача немає . Ось і вся різниця .

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як дізнатися, хто підключений до Wi — Fi?

Murcia

6 безкоштовних програм для віддаленого управління комп’ютером

Murcia

Wifi адаптер для телевізора Samsung

Alex

Як включити вай фай на ноутбуці hp і встановити драйвера на Wi — Fi

Undershmidtther

Мобільний телефон не підключається до WiFi

Megusta

Як налаштувати вай фай роутер Ростелеком

Maria

Як на Wi — Fi встановити пароль

Undershmidtther

Як знайти пароль від Wi — Fi

Andrey

Що таке VPN — опис технології та огляд 7 додатків і сервісів

Coolio

Залишити коментар