Wi-fi

Як дізнатися IP — адресу чужого комп’ютера і чи є в цьому сенс

Як дізнатися IP - адресу чужого комп'ютера і чи є в цьому сенс
Щоб відповісти собі на питання, чи має сенс «морочитися» з видобування чужого айпі, розберемося з поняттями. IP-адреса (не плутати з протоколом IP) — це унікальний ідентифікатор вузла в комп’ютерній мережі.

Вузол — це пристрій, наприклад, ПК, ноутбук, смартфон, маршрутизатор, телевізійна приставка і т. Д., Яке має власний MAC (Media Access Control або фізичну адресу, присвоєний на фабриці). Правильніше сказати, MAC присвоюється не самого пристрою, а його мережного адаптера (мережевої карти).

Мережевих адаптерів з MAC-адресами в одному девайсі може бути кілька. Тому айпі-адрес — теж, так як для отримання IP потрібен саме MAC.

IP-адресами в Глобальній мережі володіють Інтернет-провайдери. Вони видають їх своїм абонентам (точніше, мережевих адаптерів абонентських пристроїв) у тимчасове або постійної користування.

Абсолютна більшість домашніх користувачів користується тимчасовими — динамічними IP-адресами, які змінюються при кожному підключенні до Інтернету або через деякі відрізки часу . Крім того, під одним інтернет-IP в мережі, побудованої за протоколом IPv4 (99% мереж в РФ саме такі) може знаходитися, умовно кажучи, піврайону.


ЦIКАВI НОВИНИ:

Постійні або статичні IP-адреси використовують в основному організації. За їх надання інтернет-провайдери беруть окрему плату.

При різних способах підключення до Інтернету, наприклад, за допомогою Wi-Fi і 3G / 4G, одне і те ж пристрій отримує різні IP.

І що все це значить

Висновки можна зробити такі:


ГОРЯЧI НОВИНИ:

 • IP — це адреса провайдера, а не користувача. Відповідно, обчислити особистість останнього (ім’я, домашню адресу, телефон, номер кредитної картки, логіни, паролі, явки і т. П.) По ньому неможливо. Максимум, що можна дізнатися, — це назва компанії-постачальника Інтернету, країну і місто абонента. Причому місто визначається правильно далеко не завжди.

 

Як дізнатися IP - адресу чужого комп'ютера і чи є в цьому сенс

 • IP-адреса ідентифікує користувача тільки в період однієї інтернет-сесії. В інший час його можуть юзати інші абоненти того ж провайдера. Причому відразу багато.
 • Якщо хтось недружелюбно до вас налаштований дізнається ваш IP, нічого страшного не станеться. Відповідно, ви теж нічого не зробите людині, чий ІП став вашим надбанням. Максимум забанили, якщо ви власник сайту або модератор форуму.

Чим же тоді чужі IP-адреси можуть бути корисні? Для чого їх збирають? А ось для чого:

 • З метою вивчення джерел трафіку інтернет-ресурсу.
 • Для блокування доступу на сайт небажаних відвідувачів. На ресурсах з відвідуваністю з багатьох регіонів ідентифікація по IP ефективна. А, наприклад, на внутрішньоміських сайтах вона може давати накладки, так як ймовірність заходу на такий сайт різних абонентів одного провайдера досить висока.
 • Для видачі відвідувачам веб-ресурсу інформації, призначеної для їх місцевості, наприклад, прогнозу погоди. І для того подібних завдань.

Що стосується встановлення особи людей, то для цього теж використовують IP, але в сукупності з даними, отриманими від інтернет-провайдерів. Зрозуміло, повноваження на це мають лише державні служби.

5 способів отримання IP чужого комп’ютера

Для власників веб-ресурсів отримати ІП-адреси своїх відвідувачів не є проблемою, якщо останні не використовують засоби маскування. В інших випадках для цього доведеться докласти зусиль. Іноді значні, іноді не дуже.

Найпростіший

 

Як дізнатися IP - адресу чужого комп'ютера і чи є в цьому сенс
Найпростіше дізнатися чужий IP — це запитати самого його володаря. Необізнана людина, швидше за все, відмовить, але якщо ви переконаєте його в чистоті своїх намірів, то можете розраховувати на успіх. Особливо якщо підкажете, де подивитися цю адресу.

Якщо комп’ютер підключений до Інтернету через роутер, як найчастіше буває, у властивостях мережевого підключення ПК відображається лише локальний — внутрішній айпі. Щоб отримати зовнішній, доведеться використовувати спеціальні утиліти (ми до них ще повернемося) або Whois-сервіси.

Ось кілька таких сервісів, доступних безкоштовно і без реєстрації:

 • 2ip. ru (приклад на скріншоті нижче).
 • pr-cy.ru
 • myip.ru
 • hidemy.name
 • 2ip.ua

 

Як дізнатися IP - адресу чужого комп'ютера і чи є в цьому сенс

Читайте листи між рядків

Умовляння не діють? Змініть тактику — знайдіть привід, щоб обмінятися з «жертвою» електронними листами. Мейли, крім тексту відправника, містить метадані, серед яких є IP.

Метадані електронного листа — суцільна абракадабра, але вам не доведеться читати її цілком. Досить кількох верхніх рядків. Серед цієї нісенітниці ви знайдете 2 IP-адреси (127.0.0.1 не рахується). Один з них ваш, другий — відправника. Як визначити свій, ви вже знаєте.

Як дізнатися IP - адресу чужого комп'ютера і чи є в цьому сенс

 • Щоб отримати метадані email в поштовій скриньці Яндекса, відкрийте відправлення, клікніть в верхньому меню кнопку «Ще» і «Властивості листа».
 • в ящику пошти Gmail також відкрийте лист, натисніть кнопку «Ще» (виглядає як 3 вертикальні точки в колі) і виберіть пункт «Показати оригінал».
 • в Mail.ru потрібні дані ховаються в розділі «Ще» — «Показати приховані заголовки».

Якщо немає бажання розшифровувати каракулі вручну, доручіть це вже знайомому сервісу 2ip.ru. Перейдіть на сторінку «Визначення IP адреси по Е-mail» і зробіть наступне:

 • Перенаправьте лист цікавить відправника на адресу knowemailip@gmail.com, використовуючи свою поштову програму або браузер.
 • Вставте email відправника в форму на сторінці і натисніть «Перевірити».

 

Як дізнатися IP - адресу чужого комп'ютера і чи є в цьому сенс

Побудьте трохи хакером

Якщо людина, айпі якого ви прагнете дізнатися, настільки довірливий, що клацає по невідомих посиланнях, то вам пощастило. Просто дайте йому спеціально згенерований лінк, який і збере необхідні дані.

Де взяти таку посилання ip-пастку? А ось тут:

 • Speed-tester.info: Сервіс визначення чужого IP адреси (показаний на скріншоті внизу).
 • IP Logger — дізнатися чужий IP.
 • 2IP Шпигун. Цей сервіс прикріплює шпигунський урл до картинки, яку слід передати «жертві». Однак він доступний тільки зареєстрованим користувачам, а для цього потрібно запрошення. Умови його отримання викладені на сторінці реєстрації.

 

Як дізнатися IP - адресу чужого комп'ютера і чи є в цьому сенс

Використовуйте утиліти

Виводити на екран айпі інтернет-підключення можуть багато програм, пов’язані з роботою мереж. Наприклад, клієнти різних VPN-сервісів, утиліти налаштування і моніторингу мережевих з’єднань, а також збору системної інформації. Підсунути їх «жертві» можна під виглядом комп’ютерної допомоги, попросивши після запуску зробити скріншот і переслати його вам.

Нижче кілька прикладів таких утиліт:

 • NetAdapter Repair All In One — засіб виправлення помилок підключення до мережі (на скріншоті).
 • IP-Info — інструмент визначення мережевих параметрів ПК.
 • Speccy — складальник системної інформації.
 • Ip Lookup — переглядач всіх айпі-адрес комп’ютера, включаючи зовнішній.
 • IP Sender — додаток для отримання і відправки зовнішнього IP по електронній пошті.

 

Як дізнатися IP - адресу чужого комп'ютера і чи є в цьому сенс
Втім, для отри ия IP можна використовувати вбудоване в Windows і Linux додаток nslookup (консольний DNS-клієнт) і сервіс OpenDNS (базу публічних DNS-серверів).

Просто попросіть користувача виконати в командному стоці інструкцію nslookup myip.opendns.com. resolver1.opendns.com і надіслати вам результат.

Як дізнатися IP - адресу чужого комп'ютера і чи є в цьому сенс
«Не заслуговує на довіру відповідь» — і є та інформація, яка вас цікавить.

Підкупити модератора

Якщо людина, чиї дані ви хочете отримати, тусується на якомусь інтернет-ресурсі, наприклад, на форумі, у вас є шанс реалізувати свою затію без звернення до нього. Переглядати ІП-адреси відвідувачів можуть модератори форуму, призначені з числа постійних користувачів. Завдання полягає в тому, щоб умовити одного з них дати вам потрібні відомості або стати модератором самому.

Який би метод отримання IP чужого комп’ютера ви не вибрали, в будь-якому випадку доведеться вступати в контакт з його власником або іншими людьми , які будуть в курсі ваших намірів. А значить, якщо «жертва» зазнає збитків — втрату паролів або грошей з електронного гаманця, ви станете головним обвинуваченим, навіть якщо не задумували і не робили нічого поганого. Тому перш ніж полювати за чужими даними, подумайте, а чи так вони вам потрібні насправді.

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Перевірені способи посилення сигналу Wi — Fi роутера

Tanya

Як на ноутбуці роздавати вай фай

Sasha

Wifi адаптер для телевізора Samsung

Alex

DOS і DDoS — атаки: поняття, різновиди, методи виявлення і захисту

Lamaxima

Технологія Wi — Fi. Що це? Для чого потрібно і як користуватися?

Maxim

Як посилити сигнал Wifi на ноутбуці

Megusta

Як включити вай фай на ноутбуці hp і встановити драйвера на Wi — Fi

Undershmidtther

Як знайти пароль від Wi — Fi

Andrey

Як змінити пароль на роутер TP — Link

Pasha

Залишити коментар