Wi-fi

Як безпечно змінити IP — адресу на комп’ютері

Як безпечно змінити IP - адресу на комп'ютері
Якщо мова йде про ноутбук, то вам доступний ще один варіант зміни IP — вихід в інтернет через публічні мережі Wi-Fi. Для цього можна зайти в найближче кафе і підключитися до їхньої точки доступу. Якщо перш ніж перемістити в інший заклад і підключитися до їхньої точки, то адреса буде вже третім.

Переваги методу:

 • Швидка зміна IP, якщо під рукою є телефон або поруч розташована публічна точка доступу.

Недоліки:

 • Ні анонімності і конфіденційності.
 • При підключенні до публічних мереж є небезпека крадіжки особистих даних .

анонімайзери і проксі-сервери

Деякий час назад для приховування айпі найчастіше використовувалися анонімайзери — онлайн-сервіси, які здатні змінювати не тільки IP-адресу, але і місце розташування користувача. Зараз вони теж є, але в набагато меншій кількості через особливості російського законодавства. Однак користуватися анонімайзерами не заборонено, так що якщо ви хочете швидко змінити інформацію про себе, спробуйте наступні ресурси:


ЦIКАВI НОВИНИ:

Deeprism — анонимайзер з підключенням через сервер в Німеччині. Ви просто вводите домен сайту, натискаєте кнопку Go, а сервіс відкриває його на своїй сторінці.

Як безпечно змінити IP - адресу на комп'ютері
NoBlockMe — ресурс з підключенням через Нідерланди. Він має ярлики для швидкого переходу на сайти «ВКонтакте», «Однокласники», «Мій світ» і «Живий журнал».


ГОРЯЧI НОВИНИ:

Як безпечно змінити IP - адресу на комп'ютері
«Хамелеон» — він також підключається через сервер в Німеччині. І тут теж є посилання для швидкого переходу на сайти «ВКонтакте», «Однокласники», Mamba і LovePlanet.

Як безпечно змінити IP - адресу на комп'ютері
Все 3 сервісу змінюють IP-адреса, країну (Німеччина або Нідерланди) і інтернет-провайдера . Інформація про версію операційної системи і браузера користувача залишається оригінальною.

Як безпечно змінити IP - адресу на комп'ютері
Переваги анонімайзерів:

 • Швидке і просте зміна IP і місця розташування.

Недоліки:

 • Працюючих сервісів стає все менше.
 • Анонімайзери забезпечують анонімність, але не безпека. Трафік не шифрується, тому його можуть перехопити і прочитати.

Аналогічним чином працюють проксі-сервери. Це теж посередники, які змінюють IP-адреса, але не шифрують трафік. Відмінність проксі від анонімайзерів в тому, що їх можна піднімати самостійно і не обмежуватися використанням тільки в браузері.

Знаючи IP-адресу проксі-сервера та номер порту, ви можете направити через нього трафік з усіх програм, яке підтримує таку функцію. Наприклад, ось так це працює в месенджері Telegram:

Як безпечно змінити IP - адресу на комп'ютері
Проксі можуть бути безкоштовними і платними. Перші не гарантують високу швидкість і стабільність роботи. Якщо ви плануєте користуватися ними постійно, то краще заплатити. Тим більше що це недорого: вартість одного проксі починається від 30 рублів.

VPN

При підключенні через VPN ви не тільки міняєте IP-адреса, а й заодно шифруєте весь трафік. Навіть інтернет-провайдер буде знати тільки про те, що ви використовували зашифроване підключення, але не зможе визначити, на які сайти ви заходили. VPN — це найкращий спосіб забезпечити конфіденційність особистих даних і захистити себе від злому.

У статті про те, що таке VPN, ми детально розповіли про цю технологію і особливості її застосування. Не будемо повторюватися і просто пригадаємо, які з існуючих сервісів найбільш зручні і доступні:

 • Hola Free VPN — безкоштовний ВПН для будь-якої ОС. Він працює за принципом пиринговой мережі, учасники якої передають трафік через свої пристрої.
 • NordVPN — платний сервіс з клієнтами для Windows, Linux і macOS. Пропонує більш 5000 серверів в 60 країнах світу. Вартість його ліцензії починається від 185 рублів на місяць.
 • HideMyName — умовно-безкоштовний сервіс з клієнтами для Windows, Linux і macOS. Пропонує понад 80 серверів на 5 континентах. Вартість ліцензії починається від 190 рублів на місяць.

Програми для підключення до VPN працюють за загальним принципом. Після запуску і авторизації ви просто вказуєте сервер, через який хочете вийти в інтернет, і встановлюєте з’єднання. Після цього весь ваш трафік буде зашифровано і переданий в мережу по захищеному каналу.

Як безпечно змінити IP - адресу на комп'ютері
Програми для підключення до VPN шифрують трафік всіх додатків: браузерів, месенджерів, ігор. Це не завжди зручно. Якщо ви хочете змінити IP-адресу тільки в браузері, то краще використовувати VPN, вбудований в нього або встановлений у вигляді розширення.

Ось найбільш популярні рішення такого плану:

 • Вбудований VPN в Opera. Його можна включити і вимикати в настройках браузера в розділі «Безпека».
 • Zenmate — ще одне популярні розширення, доступне на більшості браузерів. при безкоштовному доступі кількість серверів обмежена, швидкість теж ріжеться. Підписка коштує від 175 рублів на місяць.
 • Розширення Browsec. Працює в Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, яндекс.браузер, Microsoft Edge, Safari. У безкоштовному доступі можна вибрати один з чотирьох серверів: Нідерланди, Великобританія, Сінгапур, США. Платна підписка коштує близько 300 рублів і відкриває доступ ще до кількох десятків точок.

 

Як безпечно змінити IP - адресу на комп'ютері
Розширення не вимагають настройки — ви просто включаєте їх і вибираєте країну, через яку хочете встановити зашифроване з’єднання. IP-адреса змінюється на той, який призначений вибраного сервера.

Переваги VPN:

 • Високий рівень безпеки за рахунок шифрування трафіку.
 • Захист персональних даних користувача. Більшість VPN-провайдерів не збирають ніякої інформації, крім адреси електронної пошти і платіжних відомостей.

Недоліки:

 • За хороший VPN треба платити. На безкоштовних тарифах нерідкі обриви з’єднання, а також низька швидкість і немає можливості вибрати країну для підключення.
 • Безкоштовні VPN-сервіси збирають і продають дані про користувачів.

Tor

Якщо при підключенні через VPN або проксі для зміни IP-адреси використовується тільки один посередник, але робота в мережі Tor передбачає проходження як мінімум через 3 точки. Детальніше про те, як функціонує цей проект, можна прочитати в статті про використання браузера Tor на Android. На комп’ютері принцип не змінюється.

Як безпечно змінити IP - адресу на комп'ютері
Якщо коротко: серфінг мережі відбувається через власний браузер Tor, де трафік пересилається через кілька вузлів, обраних випадковим чином. Це забезпечує максимальну анонімність, але тільки при правильних налаштуваннях Тор-браузера та відповідної поведінки в мережі. Необережних користувачів легко обчислюють, так як вони часто роблять дуже наївні помилки — наприклад, авторизуються в своїх акаунтах в соціальних мережах. Так, проміжні вузли ускладнюють простежування трафіку, але абсолютно невразливих систем, на жаль, не існує.

Переваги Тор:

 • Повна анонімність: не зберігається історія переглядів і cookie, блокуються стежать трекери, не збирається інформація про пристрій і браузері.
 • Децентралізація — вихідні вузли розкидані по всьому світу, їх мережу вкрай складно заблокувати.

Недоліки:

 • Низька швидкість з’єднання через особливості технології передачі трафіку.
 • Проблеми зі скачуванням файлів.
 • Неможливість використання JavaScript-елементів. При їх включенні порушується анонімність користувача.
 • Ви не знаєте, що відбувається з вашим трафіком під час пересилки і не можете його контролювати.

У випадку з Tor є ще одна небезпека. Якщо ви стаєте учасником проекту, то надаєте свій комп’ютер і IP-адреса в якості вихідного вузла іншим користувачам. Це означає, що якщо хтось зробить протиправні дії через мережу Tor, а останньою крапкою пересилання трафіку буде Вашу електронну адресу, то товариш майор в першу чергу прийде до вас. Тому набагато безпечніше для зміни IP-адреси використовувати сервіси типу VPN або проксі.

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як змінити пароль вайфая

Axel

Як посилити сигнал Wifi на ноутбуці

Megusta

Як встановити Wi — Fi на комп’ютер

Alex

Чи не працює Wi — Fi на ноутбуці: найбільш поширені проблеми і їх рішення

Serega

Модем, роутер, маршрутизатор: у чому між ними різниця і схожість

Serega

DOS і DDoS — атаки: поняття, різновиди, методи виявлення і захисту

Lamaxima

Що робити, якщо ви забули пароль від Wi — Fi

Alex

Як дізнатися і змінити mac — адресу комп’ютера та інших пристроїв

Pasha

Як роздати інтернет з ноутбука

Tanya

Залишити коментар