Безпека

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів
Поставити пароль на флешку можна різними способами — як за допомогою спеціалізованого софту, так і засобами Windows без сторонніх програм. Розглянемо ті і інші.

Зміст:

 • 1 Найпростіший спосіб запароліть дані на флешці
 • 2 BitLocker Windows
 • 3 CyberSafe Top Secret
 • 4 USB Safeguard
 • 5 Lockngo

Найпростіший спосіб запароліть дані на флешці

на дуже багатьох комп’ютерах під управлінням Windows варто архіватор WinRAR, а в ньому є функція установки пароля на архів. Якщо упаковка і розпакування файлів на переносному накопичувача не будуть віднімати занадто багато часу, зручніше способу вам не знайти.

Щоб встановити пароль на архів WinRAR, зробіть наступне:


ЦIКАВI НОВИНИ:

 • Підключіть флешку до USB-порту вашого ПК і відкрийте папку «Комп’ютер».
 • Відкрийте правим кліком контекстне меню флешки і виберіть опцію «Додати до архіву» (add to archive), зазначену іконкою WinRAR.

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

 • На вкладці «Основні» (General) натисніть кнопку «Встановити пароль» (Set password).

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

 • Введіть в зазначене поле кодове сл ово і натисніть ОК. При бажанні встановіть прапорці «Показувати пароль» (show password) і «Шифрувати імена файлів» (encrypt file names).

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів
Після цього всі ваші дані перемістяться в архів, і при кожному його відкритті вам доведеться вводити пароль. Доступ до вмісту накопичувача ви зможете отримати на будь-якій машині, де встановлена ​​програма-архіватор. До речі, не тільки WinRAR, але і будь-яка інша з подібними функціями. Наприклад, 7-zip.

Переваги використання WinRAR для захисту знімних носіїв не тільки в простоті і широку поширеність, а й в тому, що з його допомогою пароль можна поставити на окрему папку або файл. А недолік в тому, що метод архівування зручний лише при невеликому обсязі інформації на знімному диску, інакше процес розпакування і упаковки буде занадто довгим.


ГОРЯЧI НОВИНИ:

BitLocker Windows

Шифрування BitLocker призначений для захисту інформації , що зберігається на стаціонарних і переносних накопичувачах комп’ютерів з Windows, і є частиною самої операційної системи. Технологія дуже надійна і необтяжлива для користувача, але реалізована не у всіх, а тільки в серверних, професійних, корпоративних та максимальних редакціях системи. І в цьому, мабуть, її самий вагомий недолік. На ПК, де встановлена, наприклад, Windows Home, відкрити зашифрований диск не вийде ніяк. А коштів для окремої установки Бітлокер в домашні ОС Microsoft не пропонує.

Використання BitLocker для захисту флешок виправдовує себе лише тоді, коли ви збираєтеся працювати з ними на машинах з вищезгаданими версіями Windows, а також під Linux і Mac OS X. Для двох останніх систем існує розроблена ентузіастами утиліта DisLoker, яка дозволяє відкривати і переглядати зашифровані накопичувачі, але не дає можливості їх шифрувати.

Як захистити USB-пристрій за допомогою BitLocker:

 • Підключіть флешку до ПК і відкрийте список диско в в провіднику Windows (зайдіть в папку «Комп’ютер»).
 • Відкрийте контекстне меню флешки і виберіть опцію «Включити BitLocker».

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

 • Перше, що система вам запропонує, це вибрати спосіб розблокування носія. Для домашніх користувачів єдиний підходящий варіант — пароль. Введіть його в зазначене поле, повторіть і натисніть «Далі».

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

 • Слідом визначте, як вам зручніше зберігати ключ відновлення, який знадобиться для доступу до даних в разі втрати пароля.

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

 • Далі вкажіть, яку частину накопичувача слід шифрувати.

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

 • В наступному віконці виберіть режим шифрування. Переносним дискам, які будуть використовуватися в різних версіях операційних систем, підійде режим сумісності.

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

 • Останнім кроком підтвердить свій намір — натисніть «Почати шифрування».

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів
Операція шифрування триватиме кілька хвилин, після цього вміст флеш-накопичувача буде доступно тільки по паролю. Кожен новий об’єкт, який ви збережете на ньому, також буде автоматично зашифровано.

Сильні сторони BitLocker — це дуже стійкий до злому алгоритм, відсутність необхідності встановлювати сторонній софт і простота застосування. Недоліки — неможливість зашифрувати окремий файл або папку на вибір користувача (тільки розділ або весь накопичувач цілком) і обмежена область використання.

CyberSafe Top Secret

Додаток CyberSafe Top Secret, на думку експертів , — один з кращих засобів шифрування даних на стаціонарних і переносних накопичувачах. Випускається в декількох версіях — від безкоштовної до дорогої корпоративної. Для особистого користування, зокрема, шифрування флешок, досить безкоштовної версії (free) або однієї з недорогих платних з розширеним набором функцій.

CyberSafe Top Secret Free дозволяє шифрувати файли, контейнери, дискові розділи і знімні носії за алгоритмом DES з довжиною ключа 64 біта (обмеження довжини пароля — 4 знака). Платні версії використовують більш стійкі алгоритми — AES 256 і BlowFish 448, а також здійснюють підтримку електронно-цифрових підписів, дозволяють приховувати файли і папки, стискають дані для економії місця і т. Д. Повний перелік можливостей різних версій утиліти можна уточнити на офіційному сайті.

Щоб захистити інформацію на флешці за допомогою CyberSafe Top Secret, досить трохи поворушити пальцями:

 • Відкриваємо флешку в додатку як розділ диска: в лівій панелі вибираємо «Шифрувати диск », виділяємо потрібний носій і натискаємо« Створити ».

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

 • Слідом задаємо алгоритм шифрування і пароль. визначаємо, зберігати чи ні файлову систему (якщо немає — накопичувач буде відформатований). вказуємо, яку область слід зашифрувати — тільки зайняте або все доступне простір. Після натискання «Прийняти» програма почне процес шифрування.

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів
Відкривати зашифровану флешку ви зможете тільки на комп’ютері, де встановлений CyberSafe Top Secret. Інші ПК будуть бачити її як носій з невідомої файлової системою.

Щоб позбутися від шифрування, досить відформатувати флешку в будь-якій програмі.

Переваги CyberSafe Top Secret — це міць, функціональність, безкоштовність, можливість шифрувати окремі папки та файли, відсутність обмежень за обсягом диска. Недолік — неможливість використовувати флешку на ПК, де цієї програми немає.

USB Safeguard

Безкоштовна версія утиліти USB Safeguard дозволяє захищати флеш-накопичувачі місткістю до 4 Гб. На відміну від CyberSafe Top Secret, вона не потребує встановлення на комп’ютер. Запускати її потрібно безпосередньо з пристрою, який вона буде «охороняти».

USB Safeguard не має російськомовного інтерфейсу, але користуватися нею дуже просто:

 • Копіюємо утиліту на знімний носій і запускаємо подвійним кліком. Права адміністратора не потрібні — програма буде працювати навіть на тих машинах, де у вас немає адміністративних повноважень.
 • Після першого запуску USB Safeguard може запропонувати вам відформатувати флешку. Якщо ви відмовитеся, захист буде неможлива, так як утиліта підтримує виключно файлову систему NTFS.
 • Після форматування і повторного запуску USB Safeguard відкриється віконце з пропозицією встановити пароль для доступу до файлів накопичувача. В поле «New password» введіть кодове слово, в поле «Confirm» — повторіть його, в «Hint» — вкажіть підказку для нагадування.

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів
Тепер утиліта буде запитувати пароль при кожному підключенні флешки до ПК.

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів
Переваги USB Safeguard — відсутність необхідності установки і можливість відкривати захищену флешку на будь-якому комп’ютері. Недоліки — обмеження ємності пристрою чотирма гігабайтами і підтримка тільки файлової системи NTFS.

Lockngo

Принцип роботи утиліти Lockngo нагадує USB Safeguard, проте в ній немає обмежень за обсягом диска і є російська мова . Захищати з її допомогою можна будь-які переносні накопичувачі, причому не тільки з інтерфейсом USB.

Програма орієнтована на користувачів Windows і Mac — підтримує файлові системи обох ОС. Випускається в версіях, сумісних тільки з Windows, тільки з Mac, а також з того чи іншого системою. Має функції приховування файлів на об’єкті, що охороняється носії, блокування доступу до нього одним кліком, автоматичного блокування при неактивності користувача, шифрування даних в приватному каталозі (використовує алгоритм AES 256), запуску обраної програми після розблокування.

Lockngo — платна, але дуже доступна за вартістю утиліта. Ціна однієї ліцензії в залежності від версії становить 200-500 рублів.

Як користуватися Lockngo:

 • Перенесіть скачаний файл Lockngo.exe на флешку і запустіть його. Введіть в зазначені поля пароль розблокування і його підтвердження. Після натискання ОК програма заблокує накопичувач.

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів

 • Для відновлення доступу до даних введіть в форму цей же пароль.

Як поставити пароль на флешку: 5 простих робітників способів
Сильні сторони Lockngo — це простота, функціональність, швидка і ефективна робота. Недолік, мабуть, тільки один — відсутність можливості потестувати її перед покупкою (розробник не випускає пробних версій). Але в цілому програма дуже непогана , і за неї дійсно не шкода віддати якихось 200 рублів .

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

10 способів скачати музику з ВК безкоштовно

Dmitry

5 способів подивитися видалені повідомлення ВКонтакте

Scooby

Як видалити McAfee з Windows 10 повністю

Elena

Як встановити пароль на папку без додаткових програм

Undershmidtther

Як отримати стікери в ВК безкоштовно і легально

Tanya

Як змінити пароль на комп’ютері Віндовс 7

Scooby

Кращий безкоштовний антивірус

Pasha

Як відновити пароль пошти Gmail на комп’ютері і телефоні

Alfonso

Як поставити комп’ютер на блокування

Bobby

Залишити коментар