Безпека

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
Власний канал на рутуб може створити кожен зареєстрований користувач. Однак при завантаженні відео ви зіткнетеся з обмеженнями. Максимальний розмір файлу — 10 Гб, тривалість — не більше 20 хвилин. Зате сервіс, як і YouTube, підтримує відео в форматі 360 градусів і дозволяє налаштувати відкладену публікацію.

Однак рутуб не позбавлений недоліків. Сама дратує його особливість — показ промороликів, яке не можна пропустити. Перед запуском основного відео тут програється реклама, після якої користувачеві потрібно відповісти на питання — наприклад, яку послугу зараз рекламували. Пропустити опитування не можна. Якщо відповісте неправильно, то доведеться дивитися рекламу заново.

Другий недолік полягає в тому, що програвач RuTube має тільки базові функції: управління гучністю і розкриття на весь екран. Управляти швидкістю і якістю відео тут не можна.

Яндекс.Ефір

Компанія Яндекс теж не залишилася осторонь від відео і запустила власний сервіс, на якому можна знайти самий різний контент — від прямих трансляцій матчів Національної хокейної ліги і популярних блогерів до ефіру федеральних і регіональних телевізійних каналів.

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
В Яндекс.Ефіре доступні наступні категорії відео:

 • НХЛ
 • Телеканали
 • Фільми
 • Серіали
 • Мультфільми
 • Спорт
 • Блогери
 • Музика
 • Ігри та кіберспор т
 • КіпоПоіск HD
 • Події

Яндекс активно купує трансляції різних подій і права на показ фільмів і серіалів. Більшу частину контенту поширюється безкоштовно, але, щоб отримати доступ до всіх роликам, без передплати на «КиноПоиск». Крім того, Яндекс укладає контракти з популярними російськими блогерами. Їх деякі випуски виходять тільки в «Етері» або як мінімум з’являються на російському майданчику раніше, ніж на YouTube.


ЦIКАВI НОВИНИ:

Звичайні користувачі завантажувати свої ролики в Яндекс.Ефір не можуть.

В Яндекс .Ефіре, як і на YouTube, є система рекомендацій. Вона формується на основі переглянутих відео, а також лайків і дізлайков. Якщо ви натиснете під роликом кнопку «Не подобається», то в рекомендаціях буде менше подібного контенту, а якщо виберете «Подобається», то стрічка буде частіше видавати аналогічне відео. Під роликами також є форма коментарів. Щоб ви могли залишити відгук про матеріал або відповісти іншому користувачеві, потрібна обліковий запис Яндекса.

Програвач «Ефіру» має трохи менше можливостей, ніж плеєр на YouTube. Ви можете змінити швидкість і якість відтворення, а також розгорнути ролик на весь екран. Субтитрів тут немає, як і можливості зробити плеєр маленьким або широким.

«ВКонтакте»

«ВКонтакте» — найпопулярніша соціальна мережа в рунеті. Крім можливостей для спілкування, вона має власний відеохостинг. Для доступу до відеоконтенту ВК ви можете підписатися на тематичні групи і дивитися ролики в них, а також знаходити записи за назвами через пошук сайту.

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
Для використання сервісу без обмежень потрібна реєстрація. Але якщо у вас є пряме посилання на відео або групу з роликами, то можна обійтися без створення аккаунта.


ГОРЯЧI НОВИНИ:

На щастя, «ВКонтакте» не надто суворо стежить за контентом. Тому тут без проблем можна знайти ролики, заблоковані на YouTube через порушення авторських прав або іншого невідповідності правилам Google.

До речі, серед відео «ВКонтакте» ви знайдете безліч коротких смішних записів, серіалів і повнометражних фільмів.

Користувачі ВК можуть завантажувати відеозаписи на особисту сторінку або в співтовариство, в якому у них є права адміністратора. Для кожного ролика можна встановити налаштування приватності, тобто зробити їх доступними для всіх, тільки для друзів, тільки для автора, для обраних користувачів або для всіх, крім зазначених осіб. Аналогічні настройки діють для системи коментування відео.

Також ВК дає можливість запускати прямі трансляції на особистій сторінці або сторінках спільнот.

Якщо вам сподобалося відео, ви можете поділитися ним з друзями, додати в свій альбом, зберегти в закладках і експортувати за допомогою прямого посилання або коду для вставки ролика на сторонні сайти.

Плеєр «ВКонтакте» дозволяє налаштувати якість і швидкість відтворення.

Однокласники

в «Однокласниках», другий за популярністю соцмережі в рунеті, теж є розділ з відео. Він працює за таким же принципом, як і у «ВКонтакте». Користувачі можуть вільно завантажувати ролики на свої сторінки або в групи, якими вони керують. Максимальний розмір файлу — 32 Гб. Кількість записів не обмежена.

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
Для пошуку відео в ОК використовується вбудований функціонал сайту. Також ви можете підписатися на співтовариство і дізнаватися про появу нових відеороликів з повідомлень.

Як і «ВКонтакте», «Однокласники» лояльно ставляться до можливих порушень авторського права. Тому в каталогах відео можна знайти серіали і повнометражні фільми, які на YouTube блокують або поширюють за гроші.

Є в «Однокласниках» і прямі трансляції. Їх можна запускати за допомогою сторонніх програм або фірмового додатка OK Live. Додаток дозволяє транслювати те, що відбувається в соцмережу з телефону на особистій сторінці або в групі, в якій у вас є права адміністратора.

Програвач ОК має стандартний функціонал: лайки, коментарі, репости, настройку якості і швидкості відтворення. Перегляд відео можливий через міні-плеєр, широкий плеєр або в повноекранному режимі.

Twitch

Twitch — сервіс для стрімінга, який призначений для трансляції процесу комп’ютерних ігор, а також для спостереження за тим, як грають інші. Він підтримує можливість спілкування між гравцями і спостерігачами за допомогою аудіо або в текстовому чаті, а в самому відео є невелике віконце, через яке видно стримера.

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
На Twitch Стрім найрізноманітніші ігри — від маловідомих інді-проектів до надпопулярних Minecraft і DOTA. Сервіс підтримує проведення киберспортівних турнірів, надаючи майданчик для трансляції на величезну аудиторію з професійними коментаторами.

Для навігації по сайту можна використовувати вбудований пошук, категорії і список рекомендованих каналів. До речі, на Твітч діє розумна система рекомендацій, яка знаходить контент, релевантний вашим інтересам.

Щоб стежити за трансляціями обраного каналу, відкрийте його і натисніть кнопку «Follow». Поруч з нею є кнопка «Subscribe» — це платна підписка, яку можна раз на місяць оформити на один канал. Вона дає привілеї в чаті, смайлики і значки. Ці ж бонуси отримують передплатники пакета Twitch Prime, який, крім іншого, відключає рекламу і надає доступ до додаткового ігрового контенту.

Плеєр Twitch — один з найбільш просунутих в плані функціоналу. Крім звичайних налаштувань якості відео, в ньому є розширені, які дозволяють включити міні-програвач поверх основного вікна для гортання сторінки або дивитися додаткову інформацію про відео — наприклад, дозвіл екрана або FPS. Також тут є повноекранний режим і режим театру, при якому справа відображається чат трансляції.

TikTok

TikTok — сервіс коротких відео. У плані розважального контенту це відмінна альтернатива YouTube. По крайней мере, вибухове зростання молодої аудиторії це підтверджує.

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
Контент в TikTok самий різний. Зараз цей сервіс — головне джерело відеомемов і Челлендж. Тут величезна кількість скетчів, але також можна знайти короткі туторіали і навіть влоги. Для пошуку контенту є список рекомендацій. Ви можете підписатися на цікавих користувачів або знаходити ролики за хештегом.

Тік-Ток доступний не тільки на мобільних пристроях, а й на комп’ютері. Веб-версія сервісу для ПК підтримує основні функції, в тому числі завантаження відео в свій аккаунт. Однак в ній ви все одно будете постійно бачити рекомендацію встановити додаток на мобільний девайс, тому що TikTik заточений під швидке створення і публікацію контенту прямо зі смартфона.

Як такого програвача на сервісі немає. І в додатку, і в веб-версії ви можете тільки вмикати / вимикати звук, зупиняти відтворення і перегортати ролики.

Coub

Coub — ще один російський відеохостинг, призначений для публікації коротких зациклених відеозаписів. Його особливість в тому, що відеоряд і звук тут зазвичай рассінхронізіровани. Наприклад, користувачі беруть кадри з популярних фільмів або серіалів і накладають на них музику або діалоги з інших джерел. При цьому фрагмент відео повторюється, а звукоряд може тривати.

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
Фішка Коуб — у вільному використанні роликів інших користувачів. Ви можете завантажити вподобане відео на свої пристрої або зробити «рекоуб»: за допомогою вбудованого редактора замінити в ролику відео, звук або спосіб зациклення. До речі, ця можливість сприяє поширенню мемів — вірусних відеозаписів з схожим змістом.

Для навігації по сайту в Coub є пошук, але найпростіший спосіб знайти цікавий контент — скористатися добірками на головній сторінці. На ній є три вкладки: «Гаряче» — з найпопулярнішими роликами, «В тренді» — з відео, які актуальні прямо зараз, і «Свіже». Ви можете створити тут свій канал — це безкоштовно, досить зареєструватися і придумати йому назву. Також є можливість підписатися на канали інших користувачів.

На Coub немає традиційних інструментів управління відтворенням: ви просто відкриваєте відео і дивіться його по колу, поки не набридне. Можна тільки перемикатися між роликами і зупиняти перегляд.

Vimeo

На Vimeo величезна кількість цікавого і незвичайного контенту. На відміну від YouTube, тут немає відверто непотрібних роликів і великої кількості каналів, створених школярами. Значну частину каталогу Vimeo складають короткометражні фільми, мультфільми, музичні кліпи. Крім того, на сервісі немає реклами, що теж вигідно відрізняє його від інших місць для розміщення відеофайлів.

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
Одне з головних переваг Vimeo — збереження високої якості відео. При завантаженні на YouTube ролики сильно стискаються. Через це розмивається різниця між зйомкою на професійну камеру і на телефон. Vimeo ж використовує менш жорсткі алгоритми стиснення. Тому люди, які працюють з відео професійно, часто роблять вибір на користь цього сервісу. Наприклад, багато відеографії викладають свої ролики тільки на Vimeo.

Дивитися відео на Vimeo можна безкоштовно. Якщо ви вирішите розміщувати тут свої ролики, то швидко зіткнетеся з необхідністю придбання платного тарифу. Безкоштовно можна завантажити не більше одного ролика розміром до 500 Мб. Загальний же обсяг обмежений 5 Гб. Збільшення лімітів коштує від 475 до 4900 рублів на місяць в залежності від тарифного плану.

На Vimeo є вбудований пошук, авторські збірки і розділ з трендами — роликами, які популярні зараз. Тут можна знайти кращі відеозапису за певний період. Сторінка з трендами формується автоматично на підставі кількості переглядів, а складанням авторських збірок займаються співробітники сервісу.

Плеєр Vimeo відрізняється мінімалістичним інтерфейсом. Він дозволяє розгорнути відео на весь екран, лайкнути, додати в список «Переглянути пізніше», відправити через соцмережі і месенджери. За замовчуванням в програвачі виставлений автоматичний вибір якості відео. Але його можна змінити вручну аж до 4К-дозволу.

Єдиний недолік Vimeo — відсутність російськомовного інтерфейсу і невелика кількість контенту російською мовою.

Metacafe

Metacafe — один з найстаріших місць для розміщення відеофайлів, який зараз представляє собою сервіс для публікації коротких відеороликів в розважальному форматі.

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
Головна сторінка відразу пропонує кілька вкладок з відео. Тут ви знайдете редакційні добірки, рекомендовані канали, останні додані відео та найпопулярніші ролики. Є також система тегів, завдяки яким підбирається релевантне відео.

На сподобалися канали можна підписуватися, самі записи — лайкать і дізлайкать, додавати в свої плейлисти і відправляти в соцмережі.

Знайти на Metacafe контент російською мовою практично нереально, хоча можливість створення каналів доступна по всьому світу. Втім, мова тут не має великого значення, враховуючи формат відео: короткі ролики із смішними подіями зрозумілі навіть без звуку.

Програвач на Metacafe максимально простий. У ньому немає налаштувань якості і швидкості відтворення, єдина можливість — зміна розміру вікна плеєра.

Internet Archive

Internet Archive — проект некомерційної організації, де зібрані копії веб-сторінок, програмне забезпечення , фото, аудіо, електронні книги, відео. По суті, це історія інтернету і медіа. Якщо ви шукайте унікальні старі відеозаписи, то Internet Archive — відмінний вибір.

10 кращих відеосервісів, які замінять вам YouTube
Контент сервісу відбирають співробітники проекту. Їх головне завдання — збереження культурно-історичних цінностей. У відеоархіві зібрана унікальна колекція фільмів, знятих майже 100 років тому. Зустрічаються і більш сучасні записи, але основний напрямок — вглиб XX століття.

Вподобане відео можна додавати до списку вибраного і завантажувати, адже Internet Archive зберігає тільки ті матеріали, які дозволено вільно поширювати. Ви також можете завантажити сюди свій контент, але він буде опублікований лише за умови, що має історичну цінність.

Підіб’ємо підсумки

Знайти рівноцінну заміну YouTube досить складно. Вибір альтернативних сервісів багато в чому залежить від того, який контент вас цікавить:

 • Якщо ви любите короткі смішні відео, то ідеальні варіанти — TikTok, Coub і Metacafe.
 • Віддаєте перевагу записи російською мовою — Яндекс.Ефір і RuTube стануть хорошими провідниками.
 • Vimeo більше підходить любителям мистецтва у всіх його проявах.
 • Twitch — майданчик для геймерів, які хочуть стрім самі і дивитися за тим, як грають інші.
 • Internet Archive — сервіс для тих, хто шукає старі записи, справжні цифрові артефакти .

« ВКонтакте » і « Однокласники » — універсальні майданчики , порівнянні за розкиду інтересів з YouTube . Однак це в першу чергу соцмережі , для яких відео — лише один з елементів спілкування . Багатьох шоу , популярних на ютубі , тут немає або вони заливаються через той же YouTube .

Розкажіть , якими сервісами з відео користуєтеся ви ?

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як видалити Віндовс захисник 10

Serega

Як поставити комп’ютер на блокування

Bobby

Як зберегти ліцензію Касперського при перевстановлення Windows

Scooby

Всі доступні способи усунення проблем з непрацюючою камерою в Skype

Dmitry

Як поставити пароль на ноутбук: 2 простих способи

Maxim

Як відключити SmartScreen в Windows 10

Undershmidtther

Як зробити папку з паролем

Bobby

Як розпакувати папку з файлами

Megusta

Bitlocker Windows 10, як розблокувати?

Maxim

Залишити коментар