Периферія та обладнання

Який вибрати лазерний принтер для будинку

Який вибрати лазерний принтер для будинку
Який вибрати лазерний принтер для будинку

Зміст

 • Кольоровий або чорно-білий
 • Поговоримо про форматах
 • Якість друку
 • Знос
 • Що там з МФУ
 • Витрати
  • Витратні матеріали
  • Електроенергія
 • Бренд
 • Інтерфейси
 • Драйвери і операційні системи
 • Що в сухому залишку
  • Відео — Як вибрати лазерний принтер


ЦIКАВI НОВИНИ:

Кольоровий або чорно-білий

Все залежить, в першу чергу, саме від ваших уподобань. Що ви хочете отримати від свого пристрою?

 • якщо ви розраховуєте друкувати тексти великого обсягу з невеликою кількістю ілюстрацій — то чорно-білого лазерного принтера буде вистачати з лишком.
  Який вибрати лазерний принтер для будинку
  Принтер з чорно-білим друком
 • якщо ж вам необхідно друкувати досить багато зображень, причому кольорових, то слід вибрати кольоровий принтер.
  Який вибрати лазерний принтер для будинку
  Принтер з кольоровим друком

  На замітку! Однак, у випадку з кольоровими принтерами, я б рекомендував звернути увагу на струменеві рішення, так як лазерні кольорові принтери мають досить високу вартість друку (дорогі картриджі і тонер), а так само досить низька якість друкованої графіки. Струменеві принтери в кольоровому сегменті лідирують за цими показниками, а лазерні принтери, все-таки, варто вибирати в чорно-білому варіанті. Куди вигідніше.

  Поговоримо про форматах

  Різноманітність форматів прийнятої паперу — річ досить відносна.

  • є стандарт, який де-факто є еталоном вже кілька років — А4. І в більшості своїх завдань, всього скоріше, вам буде потрібен саме такий формат.
  • переплачувати за збільшення лотка хоча б до А3 коштує лише в тому випадку, якщо вам необхідно, наприклад, друкувати креслення або газети.
  • варто також подбати про те, щоб лоток прийому паперу був регульованим: друк на А5 не так затребувана, як А4, але все ж краще мати таку можливість. На всякий випадок.
   Який вибрати лазерний принтер для будинку
   Види формату друку

   Якість друку

   Як вже було сказано, якість друку графіки у лазерних принтерів невелика:

   • переважна більшість рішень з тих, що представлені на ринку, мають значення DPI 600х600. Від того, наскільки щільно укладені пікселі на папері, залежить загальне сприйняття надрукованої інформації. Якщо ви збираєтеся працювати з зображеннями, то зверніть увагу на цей пункт і постарайтеся знайти модель із значенням DPI не нижче 600х600.
   • для друку текстів ж підійде і простенький принтер з 300х300 DPI — на тексті зменшення щільності помітно найменш сильно .
   • якщо ж вам потрібна складна графіка — шукайте принтер з DPI 1200х1200, але будьте обережні — це значення буває двох видів, програмне і апаратне. Це означає, що деякі принтери «емулюють» такий дозвіл, фактично маючи дозвіл менше. Якість друку у них гірше, ніж у принтерів з фактичними 1200х1200 DPI, але все ж виграє в порівнянні з 600х600. Вирішувати вам.
    Який вибрати лазерний принтер для будинку
    Види якості друку

    Знос

    Сучасні принтери розраховані в середньому на півтори тисячі сторінок на одній заправці, якщо ми говоримо про чорно-білих моделях. З кольоровими ця цифра досить серйозно зменшується. Але, крім цього, існує і значення рекомендованої навантаження в місяць. Тобто ваш принтер, наприклад, розрахований на 1500 аркушів щомісячної навантаження. Це те оптимальне значення, коли всі системи принтера прослужать вам максимально довго. Але якщо ви раптом надрукуєте на сто сторінок більше, і навіть якщо будете робити це кожен місяць, нічого страшного не трапиться — це ж не триразове перевищення рекомендованої норми. А так все відмінно.

Який вибрати лазерний принтер для будинку
Знос принтера

Що там з МФУ

МФУ — досить популярний зараз формат багатофункціонального пристрою, такого собі «комбайна», здатного робити багато операцій і поєднує все це в одне корпусі. Використовувати такий апарат потрібно з оглядкою на ваш бюджет і потреби:


ГОРЯЧI НОВИНИ:

 • по-перше, МФУ в середньому коштує дорожче звичайного принтера, причому на порядок (ну це і зрозуміло). Чи не переплачуйте за зайві функції. Якщо вам потрібен принтер, сканер і копір, то наявність факсу в МФУ буде дуже невиправданої переплатою.
  Який вибрати лазерний принтер для будинку
  МФУ з принтером, ксероксом, копіром і факсом
 • по-друге, знову дайте собі відповідь на питання, навіщо ви купуєте принтер. Якщо крім друку пари десятків договорів на місяць вам нічого не потрібно, то до чого переплачувати? Цілком можна обійтися й звичайним принтером. Беріть або просто принтер, або простеньке МФУ «три в одному».
 • Який вибрати лазерний принтер для будинку
  МФУ «три в одному» принтер, сканер і копір

Витрати

Ви купили принтер. Думаєте, ваші витрати на цьому закінчилися? Як би не так. І вибирати принтер необхідно з урахуванням того, скільки фінансів він відніме на себе в майбутньому.

Витратні матеріали

Шукайте принтер з найменшим витратою тонера на 1 аркуш паперу. Чим більше принтер може друкувати з одного лише заправки картриджа. Тим менше грошей буде потрібно на витратні матеріали.

Але зверніть увагу, що цей показник варто розглядати разом з:

 • вартістю заправки.
 • вартістю тонера.
 • вартістю нового картриджа.
  Який вибрати лазерний принтер для будинку
  У лазерних принтерів висока вартість картриджів

  Є і такі принтери, які обмежують подачу тонера без особливої ​​шкоди для якості друкованої інформації, але при цьому економлять до 25-30% обсягу картриджа. Це досить корисна функція, постарайтеся знайти принтер з таким корисним умінням.

  Електроенергія

  Зараз той час, коли тарифи на електроенергію майже повсюдно стали непристойно високими. В цьому випадку дуже доцільно задуматися і про рівень потужності, споживаної вашим новим принтером:

  • для простого принтера оптимальним рівнем буде 200 — 250 ват.
  • якщо принтер споживає понад 300 ват , то варто відмовитися від покупки, в довгостроковій перспективі це дасть вам невиправдано високі витрати на електроенергію.

  Пам’ятайте, що і в цьому випадку є моделі, що дозволяють заощадити, шукайте ті принтери, які мають в собі систему автоматичного відключення по таймеру або інші засоби економії енергії. Пройде час — зрозумієте, що не помилилися.

Який вибрати лазерний принтер для будинку
Принтер з таймером заощадить витрати на електроенергію

Бренд

Це вельми неоднозначна тема для розмови. З одного боку, переплачувати в півтора рази за йменням принтера здається абсолютно недоцільним, але з іншого … Це той самий випадок, коли варто сказати: «Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі».

Рекомендуємо прочитати статтю — рейтинг кращих принтерів для будинку.

Скупий, як відомо, платить двічі. Буде прикро, якщо ваш принтер зламається через тиждень після закінчення гарантії, і ви навіть не зможете толком знайти на нього необхідні комплектуючі. Тому буде краще, якщо ви купите хорошу, якісну божевільну річ. Окупиться. Хоча б доступністю витратних матеріалів.

Який вибрати лазерний принтер для будинку
Кращий виробник — запорука довгої роботи принтера

Орієнтуватися варто на загальновизнані Canon, Ricoh і HP — вони зараз славляться високою якістю збірки і обслуговування.

Інтерфейси

Говорити про інтерфейси зараз — вже, в якомусь сенсі, анахронізм.

Який вибрати лазерний принтер для будинку
Інтерфейси

Зрозуміло, ваш новенький принтер буде мати незмінний інтерфейс USB, але вам в черговий раз варто подумати, чого ви хочете. Принтер повинен стояти на відстані метра від комп’ютера?

 • беріть модель з USB і не замислюйтесь.
 • і лише в тому випадку, якщо збираєтеся розміщувати принтер десь на відстані, варто задуматися про наявність у його порту Ethernet (RJ45) або інтерфейсу WiFi, за допомогою якого ви зможете підключити його до домашньої локальної мережі. В такому випадку буде можливо використовувати принтер в режимі роботи по мережі, відправляючи завдання на друк віддалено. Досить зручна штука … Якщо вона вам потрібна.

Драйвери і операційні системи

Важливо! Обов’язково необхідно перевірити наявність драйверів під ту операційну систему, яку ви використовуєте.

Звернути увагу слід не тільки на сімейство систем, але і на версію — так, драйвери від Windows 7 не завжди підходять до Windows XP, і навпаки. Уточнити підтримку конкретно вашої ОС завжди можна на сайті виробника принтера або у продавця в тому магазині, де ви купуєте принтер.

Який вибрати лазерний принтер для будинку
Звертаємо увагу на сумісність операційної системи і драйверів на принтер до комп’ютера

що в сухому залишку

А в сухому залишку залишається одна незмінна істина: подумайте, що вам потрібно. Ця думка пройшла лейтмотивом по всій статті, і, сподіваюся, ви вловили її. Вам потрібна печатка простих текстів — будь ласка, чорно-білий лазернік, дешево і сердито. Потрібні ілюстрації? Купуйте принтер з більшою щільністю пікселів і живіть спокійно. Хочете кольорові картинки в хорошій якості? Купіть струйник, бо лазерний принтер з таким самим якістю і функціоналом буде коштувати доларів 700 і важити центнер. Потрібно часто копіювати документи? Ваш вибір — МФУ «три в одному». Хочете використовувати принтер по мережі — зверніть увагу на моделі з мережевим роз’ємом. Все досить просто. З усього вищевикладеного розглянемо характеристику лазерного принтера (див. фото нижче )

Який вибрати лазерний принтер для будинку
Характеристика лазерного принтера

Пам’ятайте ! Головне вибрати принтер , який зручний саме вам .

Відео — Як вибрати лазерний принтер

Клацніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!

Читайте також

Як видалити чергу друку на принтері

Alfonso

Як підключити дисковод до комп’ютера

Murcia

Не включається комп’ютер чорний екран кулери працюють

Undershmidtther

Диск призначений лише для читання, як зняти захист з USB флешки

Lamaxima

Як протестувати відеокарту на несправність

Alex

Комп’ютер не бачить веб камеру через USB, що робити?

Lamaxima

Як підключити монітор до комп’ютера

Pasha

Xiaomi Mi 8 SE — огляд: характеристики і ціна

Coolio

Як дізнатися комплектуючі свого комп’ютера

Serega

Залишити коментар